Hatun Tuğluk'un cenazesine saldırıda 3 kişi tutuklandı

Hatun Tuğluk'un cenazesine saldırıda 3 kişi tutuklandı

Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine yönelik saldırıyla ilgili soruşturmada 3 kişi tutuklandı.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik saldırıya ilişkin gözaltına alınanlarda 3’ü tutuklandı.

SOYLU'NUN FOTOĞRAF ÇEKTİRDİĞİ SALDIRGAN DA TUTUKLANDI

Tutuklananların arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla saldırı gecesi gözaltına alınarak götürüldüğü karakolda fotoğraf çektiren Murat Alp de var. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Eylül 2017 21:00
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Şanar Yurdatapan 28 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Soruşturma TCK 216 (Halkı kin ve düşmanlığa tahrik. Eski 312)den yürütüleceğine 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri yasasına muhalefetten açılmış. Yani yeni bir CEZASIZLIK örneği olmaya mahkum. İstanbul Ülkü Ocakları, AGOS'un önünde gösteri yapıp Hrant Dink'i 'artık hedefimizsin' diye tehdit ettiklerinde hemen ertesi gün AGOS'u ziyaret edip Hrant'a desteğimizi bildirmiş, ayrıca Şişli C. Savcılığına suç duyurusu yapmıştık. Dava açıldı ama aynı şekilde sanki nefret söylemi yokmuş gibi, toplantı ve gösteri kanunu çiğnemişler gibi. Yanlış yöne doğru başlayan dava tabii ki işin örtbas edilmesi sonucunu doğurdu. Oysa bu nefret söylemi'nin nefret suçu'na dönüşmesi için yakın ve ciddi tehlikenin varlığını Hrant'ın öldürülmesi ispatladı. Şu anda bu filmi bir daha izler gibiyiz.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.