14 Eylül 2017 18:12

Demirtaş ve Zeydan'dan Aysel Tuğluk'a başsağlığı mesajı

Selahattin Demirtaş ve Abdullah Zeydan, Aysel Tuğluk'a başsağlığı mesajı gönderdi: Cenazeye saldırmaya cüret eden saygısız güruhu lanetliyoruz

Paylaş

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Aysel Tuğluk'a annesi Hatun Tuğluk'un yaşamını yitirmesi nedeniyle başsağlığı mesajı gönderdi.

Hatun Tuğluk'un vefatından duydukları üzüntünün belirtildiği mesajda "Ankara'daki defin esnasında cenazeye saldırmaya cüret eden saygısız güruhu lanetliyoruz. En temel ahlaki ve insani değerlerini yitirmiş bu anlayışın sürekli olarak bizleri hedef haline getiren AKP yöneticileri ve yandaş medyanın ürünü olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz. Toplumun genelinin bu soysuzluğa prim vermeyeceğine inanıyoruz" denildi.

Selahattin Demirtaş ve Abdullah Zeydan'ın başsağlığı mesajı şöyle:

"Hukuk dışı bir şekilde cezavinde tutulan Eş Genel Başkan Yardımcımız Sayın Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un vefatından büyük üzüntü duyduk. Hatun Hanım'a rahmet, Aysel Hanım'a ve bütün ailesine, dostlarımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Ankara'daki defin esnasında cenazeye saldırmaya cüret eden saygısız güruhu lanetliyoruz. En temel ahlaki ve insani değerlerini yitirmiş bu anlayışın sürekli olarak bizleri hedef haline getiren AKP yöneticileri ve yandaş medyanın ürünü olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz. Toplumun genelinin bu soysuzluğa prim vermeyeceğine inanıyor, bu acı gününde on milyonların yüreğinin Aysel Tuğluk ile birlikte olduğunu biliyoruz." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yıldırım'ın sözleri AKP belediyeciliğinin iflasının itirafı

SONRAKİ HABER

Irkçı saldırıya uğrayan Kürt öğrenciler okulu bıraktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa