Bahçeli: Erdoğan'ın açıklamaları cevapsız kalmayacak

Bahçeli: Erdoğan'ın açıklamaları cevapsız kalmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmasında kendisine yönelik sert sözleri üzerine konuştu.

Uzun süredir aralarından su sızmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'FETÖ' polemiği devam ediyor. Bahçeli, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmasında Erdoğan'ın kendisine verdiği yanıta dair konuştu.

Bahçeli,  "Partimizin bu haftaki Meclis grup toplantısında FETÖ’nün siyasi ayağı hakkındaki yorum ve değerlendirmelerim ses getirmiş, yankı bulmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı hiç beklemediğim, arzu ve tahmin etmediğim ölçüde grup konuşmamdaki bu sözlerden rahatsız olmuştur. Sayın Erdoğan’ın, 24 Mayıs 2017’de Brüksel’e seyahati öncesinde üzücü ve üslup açısından sorunlu açıklamaları cevapsız kalmayacaktır" dedi.

ERDOĞAN SERT YANIT VERMİŞTİ

Erdoğan, Brüksel’deki NATO liderler zirvesi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlarken Bahçeli’nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile ilgili grup toplantısındaki sözlerinin hatırlatılması üzerine “Siyasette bu temizliğin yapılmadığını iddia eden bunu somut olarak ortaya koyması lazım" demişti.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı: Hep söyleriz, hukukta bir kaide var, 'müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. AK Parti, FETÖ ile mücadele konusunda elinden gelen gayreti gösteriyor. Elde somut bilgisi, belgesi olan var mıdır? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın damadı yargıya intikal etmiş bir durumu var. Bizim burada müdahale etmemiz, söz konusu değil. Kaldı ki beraat değil denetimli serbestlik var. Yargılanma süreci devam ediyor. AK Parti’yi kimse bu konuda suçlayamaz, kimsenin hakkı da haddi de değildir. Herkesin kendi içine baksın, kendi içindekilerini temizlesin.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli'nin grup toplantısındaki sözleri şöyleydi: "FETÖ ile mücadelede kafa karışıklığına, ikircikli tavırlara, hatırlı isimlerin korunmasına hiç gerek ve yer yoktur. Bu doğru ve ahlaki de değildir. Aksi olursa milli vicdanda çukur açılacaktır. Şunun yakınıydı, bunu damadı demeden, bunların gözünün yaşına dahi bakmamak şarttır. Şu işe bakınız ki ortada siyasetçi yoktur. Bakan, başbakan veya cumhurbaşkanı olması muhtemel kimseden bahis açılmamıştır. Yer yarılmış FETÖ'nün siyasi ayağı yerin dibine geçmiştir. Cumhurbaşkanı gözünün yaşına bakmayacağız 'isterse babamın oğlu olsun' görüşündedir. Biz bu görüşü isabetli buluyoruz. Artık bahane tükenmiştir."

ORTADOĞU, ERDOĞAN'I HEDEF ALMIŞTI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaotığı “FETÖ’nün siyasi ayağı” eleştirilerine sert çıkmasının ardından, MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesi manşet haberi ve yazarlarıyla karşılık vermişti. Manşette 'Her taraf mahrem abi kaynıyor' ifadesi kullanılmıştı.  (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Mayıs 2017 14:14
www.evrensel.net