Bahçeli: CHP ile HDP arasındaki yakınlaşma meydanda

Bahçeli: CHP ile HDP arasındaki yakınlaşma meydanda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'CHP'nin HDP'ye fahri sözcülük yapıp Kandil'e göz kırptığını' iddia etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, CHP'nin HDP ile arasında yeni bir yakınlaşmanın başladığını söyledi.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine değinerek,  "ABD'nin ateşle oynadığı su götürmez bir gerçektir. Erdoğan'ın Trump'la yapacağı görüşme kritik önemdedir. Erdoğan, ABD'ye gitmekle isabetli bir karar almıştır. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı'nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevkii ne olursa olsun, hiç kimse gaflete düşüp Türkiye'yi aciz görmemeli, terör örgütleriyle aynı seviyeye indirmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir" ifadesini kullandı.

"Terör örgütlerinin küresel destekle Türkiye'nin çevresinde konuşlanmış durumda olduğunu" söyleyen Bahçeli, "FETÖ ve PKK'nın içeride; PYD, YPG ve DEAŞ'ın dışarıda ülkenin bekasını yok etmek için faaliyetlerine hız verdİ" dedi.

'NİHAİ AMAÇLARI KÜRDİSTAN'I KURMAK VE KABULLENDİRMEK'

CHP'ye yüklenen Bahçeli, şöyle konuştu: "İlk etapta amaç milli egemenlik anlayışının yeniden tanımlanmasıyla çok kimlikli, çok milletli parçalı bir devlet yapısının kabul edilmesidir. Bunun bir ucundan tutmak için CHP telaşla devreye girmiştir. Nihai amaç da Kürdistan'ı kurmak ve kabullendirmektir. 16 Nisan halk oylamasından çok önceleri CHP ile HDP arasında başlayan yakınlaşmanın 2019 rezervi ve yeni anayasa hazırlığı kılıfıyla taçlandırma ve siyasi nikahla tescilleme niyeti artık meydandadır. CHP'li kuryeler cezaevinde bulunan HDP'nin malum eş başkanından hevesle aldıkları mesajları taşıyarak milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmenin kurnazlığına talip olmuşlardır. CHP yine mayınlı alanlarda dolaşmakta HDP'yle gelecek planlaması yapmaktadır. Elbette bu çarpıklı ana muhalefetin kendi bileceği iştir. HDP'ye fahri sözcülük yapmak net biçimde Kandil'e göz kırpmak , Kürdistan müteahhitlerine takla atmaktır. HDP Eş başkanının sözde müthiş fikirlerine bel bağlayan, ağzından çıkanları hazine bulmuş gibi heyecanla kamuoyuna aktaran partisin ismi şu işe bakanız ki Atatürk'ün kurduğu CHP'dir. HDP terör örgütüyle arasına mesafe koymamıştır."

TARİHÇİLERİN KÖKÜNE KIRAN MI GİRDİ?

Bahçeli, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ve manevi kızı Afet İnan'a yönelik ifadelerle ilgili olarak da "Bu ülkede tarihçilerin köküne kıran mı girdi? Nedir Atatürk'e kara çalmanın gayesi?" dedi.

'ABDÜLHAMİD'LE ATATÜRK BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR'

Bahçeli, "Abdülhamid ve Mustafa Kemal birbirini tamamlıyor" diyerek "Cahillik değilse, kesinlikle düşman sevindiren vatan hainliğidir. Bunlara sesleniyorum. Türk tarihinden çirkin elinizi çekin, zehirli dilinizi kesin. 2. Abdülhamid ve Gazi Mustafa Kemal birbirini tamamlayan Türk tarihinin şerefli ve haysiyetli iki yüzüdür. Yalan ve iftira bumerang gibi mutlaka geri dönecektir. Soyu sopu karışık olanlar ilk fırsatta ayaklanmaktadır. Asılsız ve alçakça ithamlarla Atatürk'ü gözlerden düşüreceklerini sananlar varsa, ya zekaları kurumuş ya insanlıkları kaybolmuştur. Gazi Mustafa Kemal aynı zamanda akıl, sabır, strateji, denge, sorumluluk ile hareket etmiş, hedeflerine ulaşacağına inanmıştı. Geri adım atan değil, üstüne üstüne giden sonuç almak için direnç gösteren azim ve irade sahibi bir askerdi.

'ANADOLU'YU HAÇLI BAKİYELERİNDEN TEMİZLEDİ'

Asılsız ve alçakça ithamlarla Atatürk'ü gözlerden düşüreceklerini sananlar varsa, ya zekaları kurumuş ya insanlıkları kaybolmuştur. Gazi Mustafa Kemal aynı zamanda akıl, sabır, strateji, denge, sorumluluk ile hareket etmiş, hedeflerine ulaşacağına inanmıştı. Geri adım atan değil, üstüne üstüne giden sonuç almak için direnç gösteren azim ve irade sahibi bir askerdi.

"Gün geldi aynen dediği gibi oldu. Tutsak alınmış Anadolu'yu, Haçlı bakiyelerinden bir bir temizledi, milli varlığı güvenceye aldı. İstilaya katlanmadı, 'tamam' demedi. 98 yıl önce Samsun'a çıktı. Bağımsızlığın kıvılcımını tutuşturdu. Havza'da alevlendi, Amasya'dan körüklendi, Erzurum'dan yayıldı ve Sivas'tan tüm vatan sathında yankı buldu. Türk milleti zalim tutkulara karşı amansız bir savaş verdi. Bu savaş haklı ve meşruydu. 'Ya istiklal, ya ölüm' seslenişi, Türk milletine adanmışlıkla gerçekleşmiştir.

Kanuni Sultan Süleyman'ı tartışırlar, Hürrem Sultan karşısında zayıf bulurlar, devşirmeleri yükselttiği için kızarlar, kanun ve nizamdan dolayı kutsarlar. Bir bakarsınız. 2. Abdülhamit'e kafayı takarlar. Sonra tutarlar Mustafa Kemal ile uğraşılar. Namus ve şerefle oynamaya kalkarlar." şeklinde konuştu.

'AÇLIK GREVİ' AÇIKLAMASI: VAZGEÇMELERİNİ TAVSİYE EDERİM

MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevinde bulunmasına ilişkin şunları söyledi:

"Açlık grevi yapılmış, denenmiş bir yöntemdir; sonuç alınmamıştır. O bakımdan açlık grevlerine tahrik ve teşvik etmek oralara kadar giderek, açlık grevinde bulunanları başka bir amaçlara doğru bir direniş hareketinin öncüsüymüş gibi takdim etmek yanlıştır. Açlık grevinden vazgeçmelerini tavsiye ederim." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Mayıs 2017 11:50
www.evrensel.net
ETİKETLER Devlet Bahçeli