Batman sustu, çocuk anlattı: Çocuklar fuhşa zorlanıyor!

Batman sustu, çocuk anlattı: Çocuklar fuhşa zorlanıyor!

Batman’da 14 yaşındaki G’nin cinsel istismara maruz bırakıldığı ve ardından aylardır sistematik olarak fuhşa zorlandığı ortaya çıktı.

Batman’da 14 yaşındaki G’nin cinsel istismara maruz bırakıldığı ve ardından aylardır sistematik olarak fuhşa zorlandığı ortaya çıktı. Mahkemenin gizlilik kararı getirdiği davada yalnızca 3 kişi tutuklanırken, çocuğu cinsel istismara maruz bırakan pek çok erkeğin de ‘Kentin tanınan isimleri olduğu için’ kefaletle serbest bırakıldığı belirtiliyor. Koruma altına alınan G’nin ifadesiyle, Batman’da aylardır onlarca çocuğu fuhşa zorlayan bir çetenin olduğu, yüzlerce erkeğin fail olduğu ve birçok kişinin bu cinsel istismarları bilmesine rağmen sustuğu iddia edildi. 

Batman’da 14 yaşındaki çocuk, çalıştığı iş yerinin sahibi tarafından sistematik olarak fuhşa zorlandı. Açılan davaya gizlilik kararı getirilirken, çocuğun ifadesi Batman’da onlarca çocuğun fuhşa zorlandığını, yüzlerce erkeğin fail olduğunu ve birçok ismin bilmesine rağmen olayı gizlemeye çalıştığını ortaya çıkardı.

Gazete Şûjn’dan Şilan Özhan ve Şehriban Aslan’ın özel haberiyle çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. 

CİNSEL İSTİSMAR SONUCU GEBELİK OLUŞTU

Batman’da 14 yaşındaki G. isimli çocuk, aylar önce Yıldız Ç. ismindeki bir kadının işlettiği kuaförde çalışmaya başladı. Ancak iddiaya göre G. kuaförde çalıştığı sırada bir gün içtiği ayrandan sonra bayıldı. Çocuk uyandığında kendini tanımadığı bir yerde buldu. Durumu kimseye anlatamayan G. o günden sonra Y.Ç. tarafından fuhşa zorlandığını anlattı. G’yi çok sayıda erkeğin sistematik olarak maruz bıraktığı cinsel istismarın, çocukta gebelik oluşmasıyla ortaya çıktığı belirtildi. Konuya ilişkin hukuki süreç başlatılırken, yaşananları ifadesinde anlatan çocuk G. kendisini sürekli uyuttuklarını, her seferinde farklı bir yerde uyandığını ve çok sayıda erkeğin cinsel istismarına maruz bırakıldığını söyledi. 

SADECE ÜÇ KİŞİ TUTUKLANDI!

Gazete Sûjîn’da yer alan haberde, G’nin verdiği ifade doğrultusunda, kendisini fuhşa zorlayan Yıldız Ç, Esnaf Şakir A. ile Batman’da AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve olaydan 5 gün önce Hac’dan geldiği öğrenilen Muhtar Abdulkadir T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlk duruşması 18 Nisan günü Batman Adliyesinde görüldü. Maruz bırakıldığı cinsel istismar pek çok kişi tarafından bilinen ve gizlenen G. ise, ifadesinin ardından Sosyal Hizmetler Kurumuna gönderilerek koruma altına alındı. Mahkeme tarafından da dosyaya gizlilik kararı getirildi. Edinilen bilgiye göre, olaya dair 30’a yakın kişinin gözaltına alınarak ifadelerinin alındığı öğrenildi.

KEFALETLE SERBEST Mİ BIRAKILDILAR?

Batman’da onlarca kişinin çocuğun fuhşa zorlanmasına ortak olduğu ve cinsel istismara maruz bıraktığı öğrenilirken, gözaltına alınan pek çok erkeğin de ‘Kentin tanınmış isimleri olduğu için’ kefaletle serbest bırakıldığı iddialar arasında yer alıyor. Kefaletle serbest bırakılanların kentin tanınan ve paralı nüfusundan insanlar olduğu belirtildi. Öte yandan bazı kız çocuklarının ise kaçırılarak bu fuhşa zorlandığı öne sürüldü. Bu durum, bir ailenin HDP’ye yardım için başvurmasıyla ortaya çıktı. Ayrıca Yıldız Ç’nin istismar edilen çocukları çektiği videolarla tehdit ettiği ve bu videoları Avrupa’ya tanesini 14 bin TL’den sattığı da iddia ediliyor. Çocukların ailelerinin durumu gizli tutmaya çalıştığı öğrenildi. Ailelerin kendilerini korumaya çalıştıkları gözlemlenirken, çetenin ortaya çıkmasını sağlayan G’nin ailesinin de hiçbir eşyasını almadan evini terk ettiği gelen bilgiler arasında. Durumun Batman’da birçok kişi tarafından bilinmesine rağmen tepki oluşmaması, basına yansımaması ve yalnızca 3 kişinin tutuklanması da ayrıca dikkat çekiyor.  (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Mayıs 2017 17:11
www.evrensel.net