15 Aralık 2016 21:26
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Aralık 2016 01:21

Okullara kar tatilleri devam ediyor

Yoğun kar yağışı sebebiyle 16 Aralık Cuma günü birçok kentte okullar tatil edildi.

Okullara kar tatilleri devam ediyor

Paylaş

Yoğun kar yağışı sebebiyle yarın birçok kentte okullar tatil edildi.

Şu ana kadar tatil edilen merkezler şöyle:

VAN

Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve tüm köylerinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler (pansiyonlu okullar da dahil olmak üzere) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı diğer kurumlarda 16 Aralık Cuma günü, eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün de tatil edilmişti.

BOLU

Bolu'da akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların yarın, bir gün arayla tatil edilmesine karar verildi. Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli vatandaşlara da idari izin verildi.

DÜZCE

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların il genelinde yarın 1 günlüğüne tatil edildiği belirtildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli vatandaşlara da bir günlük idari izin verildiği açıklandı. 

ELAZIĞ

Bölge'de iki gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle Elazığ merkez ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden, Sivrice ilçelerinde eğitim ve öğretim 16 Aralık Cuma günü tatil edildi.

Elazığ Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, okulların tatil olmasının yanı sıra, kumu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin 16 Aralık günü idari izinli sayılacığı belirtilerek, "Olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden, Sivrice ilçelerinde tüm okullar 16 Aralık 2016 Cuma günü tatil edilmiştir. Baskil İlçesi’nde sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için 16 Aralık 2016 Cuma günü tatil edilmiştir. Ağın ve Keban’da eğitim ve öğretim normal olarak devam edecektir. Ayrıca okulların tatil edildiği yerklerde görevli engelli ve hamile kamu görevlileri de 16 Aralık 2016 Cuma günü idari izinli sayılmıştır" denildi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde eğitim ve öğretim 16 Aralık Cuma günü tatil edildi.

BİNGÖL

Bingöl'de taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerin yüksek kesimlerindeki kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle taşımalı olarak eğitim verilen okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, söz konusu tatilin, taşıma merkezlerinde eğitim öğretim gören öğrenciler için de geçerli olduğu hatırlatıldı. Kent genelinde 278 köye ulaşım sağlanamıyor.

ÇORUM

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

DERSİM

Dersim'de Mazgirt ilçesi ile bağlı köylerinde bir gün, Çemişgezek ve Hozat ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte kar yağışının ardından olumsuz hava koşullarının sürdüğü, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bazı ilçelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, kent genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ile hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

GAZİANTEP

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde, kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı taşımalı eğitim verilen 23 okul ve özel eğitim merkezinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

BARTIN 

Bartın’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm eğitim kurumlarına Cuma günü ara verileceği, kent merkezi, ilçe ve belde merkezlerinde ise eğitimin devam edeceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Euroleague’de 3 önemli maç

SONRAKİ HABER

İsrail askerleri 18 Filistinliyi gözaltına aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa