25 Mart 2008 00:00

‘Radikal değişiklikler yapabiliriz’

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, tüm futbolcuların, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele edecek kadro içine girmek için çabalamaları gerektiğini söyledi

Paylaş

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, tüm futbolcuların, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele edecek kadro içine girmek için çabalamaları gerektiğini söyledi.
Fatih Terim, Beyaz Rusya ile yapılacak özel maç öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Bazı mevkilerde kadroda ekstra değişiklikler olabileceğinin sinyalini veren Terim, ‘’Bir grupta maç yaparken bazı şeyleri telafi edebilirsiniz. Ama finallerde böyle bir imkanınız yok. Eğer ihtiyacımız var ise bazı mevkilerde form durumları iyice izlenerek radikal bazı değişikliklere gidebiliriz. Tüm oyuncular, Avrupa Şampiyonası kadrosuna girme yarışı içinde olmalıdırlar. Kimsenin, ‘Nasıl olsa girerim veya beni nasıl olsa almaz’ düşüncesi olamaz. Herkes önce kulübünde iyi oynayacak. Kendi takımına katkı sağlarsa bize de katkı sağlar’’ diye konuştu.
Avrupa Şampiyonası’nda İsviçre ile yapacakları maça 75 gün kaldığını söyleyen Terim, zamanın giderek yaklaştığını kaydederken, şunları söyledi: ‘’Biz iyi bir takım olmayı hedefliyoruz. Benim oyun anlayışım ve felsefem bu. Sahadaki kaleci hariç 10 kişinin basmadık yer bırakmaması lazım. Performans, fizik, psikolojik olarak hocalarımız takımı en üst seviyeye getirmeye çalışıyorlar. İnanıyorum ki, coşkulu bir oyun ortaya koyacağız.’’ Turnuvaya, turnuva zamanı hazırlanılamayacağını ifade eden Terim, ‘’Fiziksel ve psikolojik olarak hazır olmak için daha önceden kendinizi hazırlamak zorundasınız’’ ifadesini kullandı.
Terim, UEFA’ya 20 oyuncu artı 3 kaleciden oluşan kadroyu 28 Mayıs tarihine kadar vermek zorunda olduklarını da hatırlattı.
F.Bahçe’nin başarısı
Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselen Fenerbahçe’nin başarısının, (A) Milli Takım’a da pozitif katkı sağlayacağını söyledi.
Hangi seviyede olursa olsun, başarının motivasyona katkısı olduğunu dile getiren Terim, ‘’Avrupa’da önemli başarı elde etmiş bir grubun pozitif yansımalarını, müthiş derecede özlemiş durumdayız. Çok güzel bir şey. Lokal başarılar olur ama uluslararası başarılar çok daha önde olmalıdır. Biz de finallere o ciddiyetle hazırlanıyoruz. Yapamadığımız şeyleri yapmak için çaba sarf ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.
Fatih Terim, radikal değişiklikten ne anlaşılması gerektiğinin sorulması üzerine, şunları söyledi: ‘’Ben, ‘Radikal değişiklikler yapacağız’ demedim, ‘Yapabiliriz’ dedim. Her oyuncunun kendisini buraya hazırlamasını rica ediyorum. Şu anda çağırmadığımız bir oyuncu da kadroya gelebilir. Radikalden kastım bu. Tüm oyuncuların performanslarını en üst düzeye taşımalarını ve bu yarışmanın içinde olmalarını istiyorum. Biz oyuncu seçmekte zorlanalım. Bazı mevkilerde sıkıntımız olduğu da çok açık. Bazı oyuncularımızın da kendisine çeki düzen vermesi gerekir.’’ (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Olimpiyat meşalesi yakıldı

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa