24 Mart 2020 14:07

Erdoğan'dan tatil açıklaması: Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa uyalım

Erdoğan, okullarda eğitime verilen aranın uzatılmasına dair Bakan Ziya Selçuk'a "Bilim Kurulu eğer uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım ama bir hafta yeter diyorsa uyalım" dedi.

Fotoğraf: Murat Kula/AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bakanlarla video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği görüşmeleri Twitter hesabından paylaştı. Müzikle kurgulanan propaganda videosunda Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a okullarda eğitime verilen aranın uzatılmasına dair "Bilim Kurulu eğer uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım ama bir hafta yeter diyorsa uyalım" diyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi Twitter hesabından, koronavirüs günlerinde bakanlarla video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen görüşmelere ilişkin bir propaganda videosu paylaşıldı. Müzikle kurgulanan videoda Erdoğan, sırasıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşüyor. Görüşmelerin ne zaman gerçekleştiği ise belirtilmiyor.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile yaptığı görüşmede, “Ürünleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara, ülkemiz içinde bu ürünleri fahiş fiyatlarla satanlara bu işin hesabını sorarız" ve "Enerjide günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz" diyor.

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Selçuk'la yaptığı görüşmede ise okullarda eğitime ara verilmesinin uzatılmasına dair "Bilim Kurulu eğer uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım ama bir hafta yeter diyorsa uyalım" diyor.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ticaret Bakanlığı: Çeşme Gümrük Müdürlüğünde 1 personelde koronavirüs görüldü

SONRAKİ HABER

AKP’nin infaz indirimi taslağı: İstismarcı serbest, siyasiler tutuklu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...