13 Mart 2020 13:59

Ankara ve İzmir belediyelerinde 12 yaşından küçük çocuğu olan aileler izinli olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesinde 12 yaşından küçük çocuğu olan anneler, İzmir Büyükşehir Belediyesinde de 12 yaşından küçük çocuğu olan ebeveynler idari izinli sayılacak.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesinde 12 yaşından küçük çocuğu olan annelerin izinli sayılması kararı alındı. 12 yaşından küçük çocuğu olan ebeveynler de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından idari izinli sayılacak.

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk ve orta eğitimde verilen bir haftalık aranın ardından, çalışan ailelerin çocuklarına nasıl bakılacağı gündem olmuştu. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 12 yaşından küçük çocuğu olan belediye çalışanı annelerin idari izinli sayılacağını duyurdu. 

Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Belediyemiz bağlı kuruluş ve iştiraklerinde çalışan 12 yaşından küçük çocuğu olan anneler işlerin aksamaması şartıyla idari izinli sayılacaktır” denildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer de "12 yaşından küçük çocuğu olan ebeveynler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından idari izinli sayılacaktır" açıklamasını yaptı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İBB parklar, yeşil alanlar ve sahillerde mangal yakılmasını yasaklayacak

SONRAKİ HABER

TTB Başkanı: Koronavirüs oranı yüzde 40’a çıkabilir ama basit atlatılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa