25 Ocak 2020 11:05

Elazığ ve İstanbul'da Evrensel'e destek: Evrensel’in suç ortağıyız

İstanbul Sultangazi'de gençler ve Elazığ'da Emek Partisi İl Örgütü açıklama yaparak Basın İlan Kurumu tarafından hedef alınan Evrensel'e destek verdi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Basın İlan Kurumunun (BİK) ilan ambargosunun ardından son olarak Evrensel gazetesi çalışanlarının basın kartlarını iptal etmesine karşı gazeteye olan destekler de büyüyerek devam ediyor.

İstanbul Sultangazi’de gençler Basın İlan Kurumunun gazetemiz Evrensel’e verdiği cezalara tepki gösterdi ve “bir oku bir okut” kampanyasına destek olmak üzere Evrensel almak için bayi önünde kuyruğa girdi.

Evrensel alan gençlerden Sezen Budak “Henüz yeni bir okur olmama rağmen Evrensel gazetesine ne kadar ihtiyacımız olduğunu anladım. Bu yüzden kısıtlanmasını doğru bulmuyorum ve ‘bir oku bir okut’ kampanyasına her gün destek vererek her gün en az iki tane Evrensel alıyorum” dedi. Ruşen Ünver ve Serhat Tepeli de “Sayın Basın İlan Kurumu bugün 5 Evrensel aldım, yarın 10’a da çıkabilir, bilemiyorum. Ne de olsa Evrensel’in suç ortağıyız” dedi.

"DAYANIŞMAYI BERABER BÜYÜTELİM"

Elazığ'da ise Emek Partisi İl Örgütü, Hozat Garajı karşısında basın açıklaması düzenleyerek BİK'in Evrensel'e dönük hukuksuz uygulamalarını protesto etti. Basın kartlarının iptal edilmesine tepki gösteren EMEP, Evrensel'le dayanışma çağrısı yaptı. Basın açıklamasında "Uzun süredir kuşatma altında yayın hayatına devam eden Evrensel Gazetesi tek sese asla biat etmedi, etmeyecek. Gerçekleri tavizsiz bir şekilde yazmaya devam ediyor, edecek" dedi.

Evrensel'in işçi sınıfı mücadelesine güç verdiği ifade edilen açıklamada, "Hep birlikte yürüttüğümüz mücadelenin devam etmesini sağlamak da bizlerin görevi olsun. Gazeteye abone olmak, okumak, okutmak bugün her zamankinden daha fazla önem taşıyan bir durum. Herkesi gazete ile dayanışmaya, abone olmaya, destek olmaya çağırıyoruz; 'Her gün 2 Evrensel;1 oku,1 okut' diye hep beraber dayanışmayı büyütmeye bekliyoruz" denildi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elazığ'daki deprem nedeniyle Diyarbakırlılar geceyi sokakta geçirdi

SONRAKİ HABER

Van'da 4.1 ve 3.7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...