28 Kasım 2019 17:47

Teslim Töre toprağa verildi

Almanya’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Türkiye devrimci hareketinin bilinen isimlerinden Teslim Töre toprağa verildi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Türkiye devrimci hareketinin bilinen isimlerinden Teslim Töre cenaze töreni ile toprağa verildi. Karacaahmet Cem Evi’ndeki törenin ardından Töre, Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi. Teslim Töre, Almanya'da yoğun bakıma kaldırılmış, geçen Pazar günü tedavi gördüğünü hastanede yaşamını yitirmişti.

Cenaze töreninde konuşan Teslim Töre'nin kızı Muazzez Töre, anmaya katılanlara teşekkür etti. Babasını uğurlarken kendi aralarındaki anılardan bahsetmek istediğini ama Türkiye'deki sorunların her yeri kapladığını ifade eden Töre, “Bir ömür babamı özleyerek geçirdim. Hiçbir zaman yan yana kalamadık. Babam ya illegal hayattaydı ya da hapishanedeydi” dedi.

Töre, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla birlikte devrimci mücadelenin içerisinde yer almıştı. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla birlikte THKO’nun kuruluşunda yer alan Töre, daha sonra ayrılarak THKO MB ve TKEP’i kurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca: Defineciliğin tamamen yasaklanması gerekir

SONRAKİ HABER

Ömer Çelik'ten asgari ücret açıklaması: Hiç kimsenin dediği tam olarak olmuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa