24 Ekim 2019 11:04

Polisin zırhlı araçla çarptığı çocuk yürüyemeyebilir

Silopi'de polisin zırhlı araçla çarptığı H. Ö. iki haftadır yürüyemiyor. Anne Zeynep Ö, soruşturmanın açılmadığını ve çocuğunun sakat kalma riskinin bulunduğunu söyledi.

Silopi'de polisin zırhlı araçla çarptığı H.Ö'nün ayağı

Fotoğraf: MA

Paylaş

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde, 9 Ekim’de evinin bulunduğu yolun kenarında duran 7 yaşındaki H. Ö. polis zırhlı araçla çarptı. Çarpmayla birlikte sağ ayak kemiğinde kırıklar oluşan Ö, ailesi tarafından ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. Burada ameliyata alınan Ö’nün ayağına, kırıklardan kaynaklı 3 demir takıldı. 3 gün sonra hastaneden taburcu edilen Ö, olayın yaşandığı günden beri yürüyemiyor. 

Anne Zeynep Ö, yaşanan olaya ve çocuğunun sağlık durumuna ilişkin MA’ya konuştu. 

“POLİSLER ÇARPMA SONRASI DURMADI”

Zırhlı araçta bulunan polislerin, çarpma sonrası olay yerinden hızla uzaklaştıklarını ve durmadıklarını aktaran anne Ö, “Çarpma sonrası oğlumun durumu iyi değildi. Hastaneye kaldırdıktan sonra direk ameliyata alındı. Sağ ayak kemiğinde çok sayıda kırık oluştu. 15 gündür sürekli pansumana götürüyoruz ve oğlum acı çekiyor” dedi.

SAKAT KALMA RİSKİ VAR 

Hastanedeki tedavinin ardından çocuğunun durumunun iyiye gideceğine inandıkları için polisler hakkında suç duyurusunda bulunmadıklarını kaydeden Ö, bu durumdan pişman olduğunu söyledi. Çocuğunun sağ ayağından sakat kalma riskinin bulunduğunu ve doktorların bir kez daha ameliyata alınması gerektiğini söylediklerini belirten Ö, “Oğlum onlardan kaynaklı şimdi yürüyemiyor ve kendi yaşıtları gibi oynayamıyor. Bildiğim kadarıyla iki polis hakkında herhangi bir soruşturma da başlatılmamış. Oğlum bir daha yürüyemezse onlar ceza alana kadar peşlerini bırakmayacağım” diye konuştu. 

“AMELİYAT MASRAFININ HEPSİNİ KARŞILAYAMIYORUZ”

Çocuğunun derslerinden de geri kaldığını ifade eden Ö, yapılacak ameliyattan kaynaklı çocuğunun 3 ay daha okula gidemeyeceğini söyledi. Ameliyat masraflarının da fazla olduğunu dile getiren Ö, “Ekonomik durumumuz da iyi değil. Bütün masrafı da karşılayamıyoruz. Nasıl yapacağımızı bilmiyorum” diye ekledi.

İHD Diyarbakır Şubesinin son 10 yıl içinde Bölge illerinde zırhlı araç çarpmalarına dair hazırladığı ve 19 Temmuzda açıkladığı rapora göre, 36 kişi zırhlı araç çarpması sonucu öldü. 36 kişinin 16’sı çocuk ve 6’sı kadın. (Silopi/MA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İşçiye gelince “kriz”; eski cumhurbaşkanı, bakan ve vekile kepçeyle zam

SONRAKİ HABER

Gürcistan'da halk, erken seçim taleplerinde ısrarcı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa