16 Eylül 2019 13:32

Zorla evlendirilmek istenen çocuk ihbarla kurtarıldı

Sultangazi'de aile zoruyla evlendirilmek istenen 17 yaşındaki kız çocuğu A.Ö, arkadaşının ihbarı sayesinde kurtuldu.

ARŞİV | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Sultangazi'de aile zoruyla evlendirilmek istenen 17 yaşındaki kız çocuğu A.Ö, arkadaşının ihbarı sayesinde kurtuldu. Polisler, A.Ö'yü ve evlendirilmek istenen kişiyi emniyet müdürlüğüne götürdü.

Aile zoruyla evlendirilmek istenen A.Ö, arkadaşından yardım istedi. Arkadaşının ihbarı üzerine, ekipler düğünde A.Ö’nün İ.D. ile zorla evlendirilmek istendiğini tespit etti. Düğüne gelen kalabalık dağıtılarak kız çocuğu ve erkek polis merkezine götürüldü. A.Ö’nün arkadaşına evlenmek istemediğini, okuyup meslek sahibi olmak istediğini ancak ailesinin kendisini zorla evlendirdiğini söylediği öğrenildi.

ZORLA İMAM NİKAHI KIYILMIŞ

Emniyette alınan ifadelerde 3 yıl önce A.Ö’ye akrabası İ.D ile aile zoruyla imam nikahı kıyıldığı belirlendi. A.Ö’nün evlenmemek için düğün tarihinden 4 ay önce polise giderek ailesini ihbar ettiği ve çocuk yurduna yerleştirildiği ortaya çıktı. Annesinin ‘Seni evlendirmeyeceğiz’ sözü üzerine yeniden evine dönen A.Ö’yü ailesinin tekrardan evlendirmeye çalıştığı tespit edildi. İfadelerin alınmasının ardından A.Ö’nün annesi ve iki amcası hakkında idari işlem başlatılırken, A.Ö de çocuk yurduna yerleştirildi. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Eğitim-İş Sendikası: Kırtasiye yardımı tüm eğitim emekçilerine verilmeli

SONRAKİ HABER

Balıkesir'de mültecileri taşıyan tekne battı: 1 çocuk yaşamını yitirdi, 1 bebek kayıp

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa