13 Temmuz 2019 10:24

Rusya'dan alınan S-400 parçalarını taşıyan 4. uçak Mürted Hava Meydanı’na indi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan S-400 sevkiyatına ilişkin yapılan açıklamada, s-400 malzemelerini taşıyan dördüncü uçağın da Mürted Hava Meydanı’na indiği belirtildi.

S-400'lerin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikali başladı. (Fotoğraf: Mustafa Kamacı/AA)

Paylaş

Milli Savunma Bakanlığı'ndan S-400 sevkiyatına ilişkin yapılan açıklamada, ''S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam etmektedir. Bu kapsamda dördüncü uçak Mürted Hava Meydanı’na indi'' denildi.

İLK 3 UÇAK DÜN GELMİŞTİ

Rusya'ya ait ilk uçak,  S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin ilk malzemelerini dün sabah (12 Temmuz) Ankara'nın Kahramankazan İlçesinde bulunan Mürted Hava Meydanı'na getirdi. Sabah saatlerinde Mürted Hava Meydanı'na inen ilk uçağın alandan ayrılmasının ardından Rusya'ya ait 2 uçak daha art arda aynı alana indi. Uçaklarda bulunan malzemeler indirilerek teslim alındı. Savunma sistemine ait malzemeler, eski adı 'Akıncı Hava Üssü' olan Mürted Hava Meydanı'nda hangarlara götürüldü.

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'ne ait malzemelerin sevkiyatı önümüzdeki günlerde devam edecek. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Öykü Arin için 60 günlük kritik süreç

SONRAKİ HABER

Maltepe Belediyesi’nde uygulanmayan TİS krizi: İşçiler iş bırakmaya hazırlanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa