03 Haziran 2019 12:32

İsraf bildirisi nedeniyle ifadeye çağırılanlar: Hız kesmeden çalışmaya devam

Kadıköy'de İBB'nin israfları ve vakıflara aktardığı paralarla ilgili bildiri dağıttıkları için ifadeye çağırılan katılımcılar: "Demokrasi Kazanacak" demeye devam edeceğiz.

Kadıköy'de açılan "Demokrasi Kazanacak" standı

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin tekrarlanması sebebiyle Kadıköy’de başlatılan "Demokrasi Kazanacak" seçim kampanyası kapsamında gün boyunca dağıtılan el bildirilerinin cumhurbaşkanına hakaret suçu taşıdığı iddiasıyla ifadeye çağırılan katılımcılar  “Demokrasi Kazanacak” standı önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını “Demokrasi Kazanacak” katılımcıları adına Tuğçe Özçelik okudu.

Özçelik, suç unsuru sayılan bildirilerin ön yüzünde kamuoyunun bilgisine sunulmuş israf kalemlerinin yer aldığını belirtti.

İBB bütçesinin fütursuzca nasıl yandaş kurum ve vakıflara dağıtıldığını anlattıklarını belirten Özçelik, “İsraf edilen bu paralarla halkın yararına yapılabilecek hizmetler sıralanıyor” dedi. Özçelik bütün baskılara rağmen hız kesmeden çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, bu uygulamaların yıldırma ve susturma politikasının bir yansıması olduğunu vurguladı. İsraf kalemlerini Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı alması sayesinde öğrendiklerini söyleyen Adıgüzel, “Bu seçimi de hep birlikte kazanacağınız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sudan'da cuntanın saldırısında ölü sayısı 128'e yükseldi

SONRAKİ HABER

Antalya'da 4.2 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa