03 Mart 2019 01:26

Gençler sordu, Dersim Devrimci Güç Birliği adayları yanıtladı

Dersim’de Devrimci Güç Birliği adayları, bir araya geldikleri gençlerin taleplerini dinledi ve belediyeciliğe ilişkin sorularını yanıtladı.

Gençler sordu, Dersim Devrimci Güç Birliği adayları yanıtladı

Fotoğraf: MA

Paylaş

Dersim Devrimci Güç Birliği’nin yerel seçim çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve Güç Birliği eş başkan adayları Nurşat Yeşil ile Hıdır Demir, Munzur Üniversitesi öğrencileri ve yöre gençliğiyle merkez seçim bürosunda bir araya geldi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre gençleri selamlayan Kemal Bülbül, ülke ve Dersim yerelindeki siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Leyla Güven tarafından başlatılan ve cezaevlerine yayılan açlık grevlerinin önemine dikkat çeken Bülbül, taleplerin sadece açlık grevinde olanların değil toplumun talebi olduğunu ifade etti.

Ardından gençler, belediyeciliğe ilişkin sorularını adaylara yöneltti. Pahalılıktan yakınan gençler, kayyımın projelerini eleştirdi ve ulaşım, barınma gibi konularda sorunlar yaşadıklarını dile getirdi. İşsizlik ve bununla ilişkili olarak yozlaşmanın yaygınlaştığını dile getiren gençler, adayların kültür ve sanat alanındaki projelerini sordu.

Soruları not eden Güç Birliği adayları, toplumun tüm talep ve önerilerini dikkate aldıklarını ve 31 Mart'ta seçimi kazandıklarında halkla birlikte çözüm odaklı projeler geliştireceklerini söylediler. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Dersimli kadınlar 8 Mart şöleninde buluştu

SONRAKİ HABER

İranlı şair Füruğ Ferruhzad'ın hayatı sahneye taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa