13 Şubat 2019 13:35

Dersim’de Devrimci Güç Birliği seçim çalışmalarına başladı

Dersim’deyerel seçim için oluşturulan Devrimci Güç Birliği seçim çalışmalarını başlattı. Halka “Bu yürüyüşü güçlendirelim” çağrısı yapıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Dersim’de EMEP, HDP, ESP ve Partizan’ın yerel seçimler için oluşturduğu Devrimci Güç Birliği’nin Dersim Belediye Eş Başkan adayları seçim çalışmalarına başladı. Dersim Belediyesi Eş Başkan adayları yaptıkları açıklamalarla halka bu birlikteliği güçlendirme çağrısı yaptı.

HDP Dersim Belediyesi Eş Başkan Adayı Nurşat Yeşil, “Halkımızın her zaman  yanımızda olduğunu biliyoruz” dedi. HDP Dersim Belediyesi Eş Başkan Adayı Hıdır Demir, “Demokrasi mücadelesinin bir parçası olarak bir yola girdik. Asimilasyona karşı dilimizin kültürümüzün yok olmasına karşı güç birliği oluşturduk. Bu yürüyüşü güçlendirelim” dedi.

Ana Fatma ve Gola Çetu ziyaretgahlarını ziyaret eden adaylara HDP Antalya Milletvekili ve Pir Sultan Derneği eski Genel Başkanı Kemal Bülbül de eşlik etti. Burada bir açıklama yapan Bülbül, “Aday arkadaşlarımız şehrine doğasına hizmet etmek üzere aday oldu. Adaylıklarını kutluyorum, Hızır yardımcıları olsun” dedi. (Dersim/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sıhhiye tanzim satış noktasında yaşlılar ve emekliler yoğunlukta

SONRAKİ HABER

YTÜ Emek Gençliği: Bedri Gencer’i okulumuzda istemiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...