10 Eylül 2018 18:08
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Eylül 2018 18:29

'Ejder meyvesi suyu yudumlayıp milleti kandırıyorsunuz'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP iktidarını 'Yerli ve milli içkilerinizi, ejder meyvelerinizi yudumlarken milleti kandırıyorsunuz' sözlerilye eleştirdi.

'Ejder meyvesi suyu yudumlayıp milleti kandırıyorsunuz'

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından parti genel merkezinde açıklama yaptı. 24 Haziran seçimlerinden önce iktidarın halka faizlerin, doların düşeceği vaatleri verdiğini belirten Öztrak, “Millet size yetkiyi verdi. Türk lirasının değeri serbest düşüşe geçti. Siz yerli ve milli içkilerinizi, ejder meyvelerinizi yudumlarken milleti kandırmaya devam ediyorsunuz. Dış düşman diyorsunuz ama hep yurt dışındasınız. Siz beceremiyorsanız Meclis toplansın bu işi hep birlikte yapalım. Dayatılan bu rejimle ülke çadır devletine döndü” dedi.

Öztrak, Halkbank’ın düşük kur ile döviz satışına da değinerek, bu konuda denetimin şart olduğunu söyledi. Mutlaka bağımsız denetim kurulları tarafından denetlenmesi gerektiğini dile getiren Öztrak, “Millet inim inim inlerken kimler ucuz döviz aldı bunu bulmak gerekir. Bu konuyla ilgili mutlaka bir Meclis araştırması da vereceğiz” diye konuştu.

'CEPHE MANTIĞININ YARARI YOK'

Yerel seçimlerde CHP’nin ittifak yapıp yapmayacağına ilişkin ise Öztrak, “İttifak konusunda fikrimiz değişmedi. Karşı taraf ittifak yapacağız diyor ama yerel yönetim yasalarında ittifak düzenlemesi yok. Şimdi burada adeta bir cephe oluşturulmak suretiyle ve bizi de buna zorlamak suretiyle milletin seçeceği kişilere ilişkin ipotek konulmak isteniyor. Bundan vazgeçsinler. Bu cephe mantığının bu ülkede kimseye yararı olmamıştır” dedi.

BAYKAL’IN SÖZLERİNE YANIT

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın açıklamalarını da değerlendiren Öztrak, “Partide bir kavga yoktur. Diğer konulardaki değerlendirmeleri de eski genel başkanımızın değerlendirmeleri, onlara ilişkin bir değerlendirme yapmayayım” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Öcalan’ın ailesinden 'tecridi kaldırın' çağrısı

SONRAKİ HABER

“CHP, İzmir’de Olgun Atila’yı aday gösterecek” iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa