12 Ağustos 2018 21:42

Bilal Erdoğan: Dünyada adaletsiz, dengesiz bir düzen kurulmuş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, 'Dünyada güçlünün haklı olduğu, güçlünün hukukunu herkese dayattığı bir düzen kuruşmuş' dedi.

Bilal Erdoğan: Dünyada adaletsiz, dengesiz bir düzen kurulmuş

Fotoğraf: Fırat Özdemir/AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Dünyada adaletsiz, dengesiz bir düzen kurulmuş. Kendi hegemonyasını isteyen istemeyen herkese dayatmaya çalışan bir düzen. Haklının değil, güçlünün haklı olduğu, güçlünün hukukunu herkese dayattığı bir düzen. Bu düzenin değişmesi için dünyanın bütün renklerine, kültürlerine herkesin saygı duyması, hayat hakkı tanıması lazım" dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Okçular Vakfı, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Erzurum Büyükşehir Belediyesinin iş birliğiyle düzenlenen "Erzurum Türk Oyunları Festivali" kapanış programında konuşan Bilal Erdoğan, döviz kurlarındaki yükselişe ve ABD ile Türkiye arasındaki gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Dünya beşten büyüktür" sözleri sonrası Türkiye aleyhine çalışmalar başladığını öne süren Erdoğan, "Davos'taki 'one minute' hadisesini hatırlıyorsunuz değil mi? O gün bugündür Türkiye'nin karşısında, Türkiye'yi zayıflatmak için taarruza geçtiler. 15 Temmuz'un arkasındakiler, bu ülkede bir darbeyi hayata geçirerek insanları katletme pahasına, tankların paletleri arasında insanları ezme pahasına, helikopterlerle vatandaşlarımıza ateş açma pahasına bu ülkede bir darbeyi planlayan alçak düşmanlarımız, şimdi işte başka taarruzlarla, ekonomik olarak, döviz kuru ve spekülasyonlar üzerinden bu millete diz çöktürebileceklerini sanıyorlar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"Dünya Etnospor Konfederasyonu olarak da diyoruz ki, dünyada adaletsiz, dengesiz bir düzen kurulmuş. Kendi hegemonyasını isteyen istemeyen herkese dayatmaya çalışan bir düzen. Haklının değil, güçlünün haklı olduğu, güçlünün hukukunu herkese dayattığı bir düzen. Bu düzenin değişmesi için dünyanın bütün renklerine, kültürlerine herkesin saygı duyması, hayat hakkı tanıması lazım. Moralimizi diri tutmak zorundayız ve bize karşı ölüm kalım mücadelesi verircesine savaş açanları iyi görmek zorundayız." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP'nin yeni MYK'sinden ilk açıklama: Bu önlemlerle kriz çözülemez

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa