Mustafa Destici: İdam cezası teklifimizi ekim ayında Meclise sunacağız

Fotoğraf: Sebahatdin Zeyrek/AA

Mustafa Destici: İdam cezası teklifimizi ekim ayında Meclise sunacağız

Mustafa Destici idam cezasına ilişkin 'BBP olarak inşallah ekim ayında teklifimizi Meclise sunacağız ve oradaki grupların tavrını da göreceğiz' dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, idam cezasının geri getirilmesini istediklerini belirterek "BBP olarak inşallah ekim ayında teklifimizi Meclise sunacağız ve oradaki grupların tavrını da göreceğiz. BBP olarak milletimize verdiğimiz sözü de tutacağız, inancımızın gereğini de yerine getireceğiz" dedi.

Destici, partisinin Bursa teşkilatının bir otelde düzenlediği istişare toplantısında yaptığı konuşmada, "hain ve katiller için idam cezasının geri getirilmesi gerektiğini" savunarak "Sayın Cumhurbaşkanımız 'Önüme gelirse imzalarım' dedi. BBP olarak inşallah ekim ayında teklifimizi Meclise sunacağız ve oradaki grupların tavrını da göreceğiz. BBP olarak milletimize verdiğimiz sözü de tutacağız, inancımızın gereğini de yerine getireceğiz" ifadesini kullandı.

'REFERANDUMA GÖTÜRELİM'

Destici, iki grup için idam istediklerini aktararak şöyle devam etti:

"Nurcan Karakaya ve 11 bebeğinin hadisesinde olduğu gibi bizzat bombayı patlatıp onların canına kast eden, onları şehit eden ya da dünkü özel harekat polisimizde olduğu gibi bizzat kurşunu sıkıp benim, askerimi, polisimi, öğretmenimi, kundaktaki bebeğimi şehit eden teröristler için idamı istiyoruz. İkincisi de küçük yaşta çocuklarımızı, kızlarımızı, kadınlarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar için idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz. Anayasayı değiştirecek sayımız yok diyebilirler. Referanduma götürelim millet ne derse onu yapalım. Bizim teklifimiz bu." (Bursa/AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Ağustos 2018 15:16
www.evrensel.net
ETİKETLER idamMustafa Destici