22 Mayıs 2018 19:13

Esenyurt'ta UBER sürücüsünü tehdit eden taksicilere operasyon

Esenyurt'ta UBER aracının önünü kesip küfür ve tehditler savuran taksicilere operasyon düzenlendi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Esenyurt'ta UBER aracının önü taksiciler tarafından kesildi. Küfürler ve tehditler savuran taksiciler, UBER sürücüsüne sisteme girip "bir daha buraya araç göndermemelerini yazmasını" istedi. Tehditler ve küfürler arasında UBER sürücüsü zor anlar yaşadı. Taksicilerin yolu açmasının ardından UBER sürücüsü olay yerinden ayrıldı. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine polis, operasyon düzenledi. Olayın geçtiği bölge çevresindeki taksi duraklarına operasyon düzenleyen polis, görüntülere yansıyan taksicileri arıyor.

'TAKSİCİ ESANFI OLARAK KÜRESEL GÜÇLERİN HİÇBİR PROVOKATİF EYLEMİNE GELMEYECEĞİZ'

Polisin operasyonu sürerken o bölgede taksi durağı başkanı olan Muzaffer Karakaş, "Günlerdir taksici terörü diye yaşanan bir olay var. Bunun arkasında ne olduğunu bilmiyorduk. Araştırmalarımızın sonucunda ortaya çıkardığımız: UBER bir tim anlamına geliyor. 2004 yılında küresel güçler tarafından hazırlanıp, programa alınıp, 2015 yılında devreye konulup, 300'e yakın ülkede projesi olan bir sistem bu. Seçim öncesi her ülkede yaptıkları provokatif eylemler... Çünkü Türkiye'nin istikrarlı bir gidişi vardı, o gidişi engelleyebilmek için halkı sokağa dökecek, esnafı sokağa dökecek. Halkı sokağa dökemedi, şimdi esnafa yöneldi. Biz taksici esnafı olarak bu küresel güçlerin hiçbir provokatif eylemine gelmeyeceğiz ve bunları kınıyoruz" dedi.

Karakaş iddialarına şöyle devam etti:

"UBER polis tarafından çevrilip içindeki yolcularla birlikte ceza kesiliyorsa demek ki onların resmiyet kanalı yoktur. UBER, 300'e yakın ülkede verdiği hizmetle o ülkelerin ekonomileri ve seçimlerine fesat karıştırmakla mükellef olan bir firmadır. Türkiye sınırları içindeki taksici arkadaşlarıma sesleniyorum: Hiçbirimiz bu tür oyunlara gelmeyelim. UBER küresel güçlerin bir oyunudur. Halkı devlete karşı kışkırtmadır, biz halk olarak, bu durağın başkanı olarak şunu söylüyorum. Biz hiçbir zaman devlete karşı olan provokatif eylemlerin içinde olmayacağız. Devletimizin yanındayız, siyasi argüman olarak da bizleri kullanamayacaklar."

Diğer taksiciler de UBER sistemine tepki gösteren açıklamalarda bulundu. (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Akdemir, Çanakkale’deydi: Atikhisar’ı sadece halk kurtarır

SONRAKİ HABER

Bursa'da yaşlılara ulaşım için şart üstüne şart

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa