02 Mayıs 2018 15:30
Son Düzenlenme Tarihi: 02 Haziran 2018 09:52

Nerede oy kullanacağınızı öğrenebileceğiniz YSK sayfası hizmete açıldı

YSK, seçmenlerin 24 Haziran'daki seçimlerde nerede oy kullanacağını öğrenebilmeleri için sorgulama sayfasını hizmete açtı.

Nerede oy kullanacağınızı öğrenebileceğiniz YSK sayfası hizmete açıldı

Fotoğraf: Özge Eli Kızıl/AA

Paylaş

24 Haziran'da yapılacak erken seçim öncesi seçmenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de seçim sandıkları ve seçmen listesi. YSK, seçmenlerin nerede oy kullanacağını öğrenebilmeleri için sorgulama sayfasını hizmete açtı. Seçmen kağıdı ellerine ulaşmayan vatandaşlar, nerede oy kullanacağını YSK’nin internet sitesinden öğrenebilecek.

SEÇMEN BİLGİSİ NASIL SORGULANIR?

Üzerinde T.C. kimlik numarası olmayan bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kağıdını veya T.C. kimliğini ispata elverişli bir belgeyi de ibraz etmesi şart olacak.

Seçmenler, YSK’nin internet sitesinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecek.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Yurt içinde ikamet ediyorsanız seçmen kaydınızı sorgulayabilir, aynı hanede ve aynı binada oturan seçmenleri görüntüleyebilirsiniz. Oy kullanacağınız sandık taşınıyorsa nerede oy kullanacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Yurt dışında ikamet ediyorsanız, yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığınızı sorgulayabilir; dış temsilciliklerdeki oy kullanma tarih aralığı ve oy kullanılacak yer bilgileri ile oy kullanılacak gümrük kapılarını öğrenebilirsiniz.

ÖNCEKİ HABER

Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisi itirazını reddetti

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa