06 Mart 2018 02:01

E-Devlet'ten yeni uygulama: Miras sorgulama

E-Devlet uygulaması bu kez de sistem üzerinden ‘miras sorgulama hizmeti’ vermeye başlıyor. Uygulama 6 Mart'ta hizmete girecek.

Paylaş

Soy ağacı sorgulamasından sonra E-Devlet'en bir yeni uygulamayı daha. Bir yakınınızdan size miras kalıp kalmadığını öğrenmek artık daha kolay E-Devlet üzerinden artık “Mirasçılık Belgesi” işlemleri de yapılacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre, 6 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak hizmet ile ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle; “Yargı birimlerinden alınan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP üzerinden elektronik ortamda 06.03.2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılamayı gerektiren durumlar hariç olmak üzere ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yukarıdaki koşula uyan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir.” (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Lavrov: ABD el Nusra’yı koruyup kurtarmaya çalışıyor

SONRAKİ HABER

Joe Biden: Trump, Erdoğan'a Kürtleri etnik olarak temizlemesi için yeşil ışık yaktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa