26 Nisan 2018 14:17
Son Düzenlenme Tarihi: 26 Nisan 2018 14:25

Akşener: CHP'nin adayı 2. tura kalırsa destekleriz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Abdullah Gül'ün kararı ne olursa olsun cumhurbaşkanlığı adaylığını çekmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Akşener: CHP'nin adayı 2. tura kalırsa destekleriz

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara'da düzenlenen programa katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kadın muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarlara ilgisi dolayısıyla teşekkür eden Meral Akşener, "Erken seçime karar verilmesine itirazımız yok. Bu kararı kendileri verdi. Erken seçim muhteremler için 'vatan hainliği' ile eşti. Bir sabah uyandık; Sayın Bahçeli, esmiş ve ertesi gün görüşme, öğleden sonra seçim açıklaması. Tamam, karar verdiniz sonra dümen döndürüldü. İYİ Parti'nin seçime girip, girmeyeceği konusunda insanlar birbirine düşmüş. 5 'Evet', 5 'Hayır'; üyenin 1'i yok. Burada, huzurunuzda CHP Genel Başkanı'na, partimizin grup kurmasına vesile olan demokrasi kahramanı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu kardeşlerimize yapılan haksızlığı misliyle sahiplerine iade ediyorum" diye konuştu.

Halka güvenerek, 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söyleyen Akşener, "Ben bu işi bulamıyorsam zaten ne işim var, yani bu grup meselesini. Gruplar aday gösterebiliyor, grup kurup, kendimi bedavadan aday göstermek için yapmadık. Sadece İYİ Parti'nin seçime katılabilmesi için bir fedakarlık var ortada. O insanları istismar etmeyi istemiyorum. Dolayısıyla şimdi cumhurbaşkanlığı adaylığı var. Ben adayım, diğer partiler aday çıkarabilecek gibi görünüyor. Partiyi kurmadan ilan etmiştim. Bir kere daha huzurunuzda ilan ediyorum. Diyelim ki CHP'nin adayı ikinci tura kaldı, şüphesiz her türlü gücümüzle destekleyeceğiz" dedi.

'SAYIN GÜL'ÜN ADAYLIĞINDAN MUTLULUK DUYARIM'

Son günlerde 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bazı partilerin 'çatı adayı' olmasına ilişkin baskı oluşturulduğunu söyleyen Meral Akşener, "Ben, Sayın Gül'ün adaylığından büyük mutluluk duyarım. Sayın Gül aday olduğu takdirde gerçekten çok sevinirim, başarılar dilerim; ama 1 yıl evvel yola çıkmış ve her gittiği yerde adaylığını 100 bin imza üzerinden ilan etmiş bir kadın olarak benim bu adaylığımı geriye almam mümkün değil" diye konuştu. (Ankara/DHA)

ÖNCEKİ HABER

DTK Eş Başkanı Leyla Güven'e bir dava daha

SONRAKİ HABER

Cumartesi Anneleri 721. kez adalet istedi: Gelin yüzleşelim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa