26 Nisan 2018 11:46
Son Düzenlenme Tarihi: 26 Nisan 2018 13:13

Bahçeli, adaylık başvurusunu İYİ Parti sloganıyla yaptı!

MHP'de milletvekilliği aday adaylığı başvruları bugün başladı. İlk başvuruyu yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli oldu.

Bahçeli, adaylık başvurusunu İYİ Parti sloganıyla yaptı!

Fotoğraf: AA

Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) 24 Haziran'da yapılacak erken seçim için milletvekilliği aday adaylık başvuruları başladı.

İlk başvuruyu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı. Bahçeli, seçimlerin sonucunun iyi olacağını belirterek, "YSK seçim takvimini açıklarsa bundan sonra siyasi partiler yoğun bir çalışma ortamına girecek. Biz de tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Güzel bir seçim olacak inşallah. Bazı yerlerde miting yapacağız, bazı yerlerde kapalı salon toplantıları yapacağız. Biraz da geçmişte ihmal etmiş olduğumuz şekliyle medyayı değerlendirmek istiyoruz. Eğer onlar biraz kapı aralarlarsa" dedi.

'BİR PARTİNİN SLOGANINA BENZEDİ AMA'

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, bir basın mensubunun, 'Nasıl bir süreç bizi bekliyor?' sorusuna 'Ülkemiz için gayet iyi olacak" dedi. Bahçeli daha sonra, gülümsedi ve İYİ Parti iması yaparak "Bir partinin sloganına benzedi ama. MHP bu seçimi çok önemsiyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkemiz için çok iyi olacağı kanaati ile seçimlere de çok iyi hazırlanıyor. İnşallah sonuç da hayırlara vesile olacaktır" dedi.

İYİ Parti, çoğunlukla MHP'den kopan siyasetçiler tarafından kurulmuştu. Meral Akşener'in başkanlığındaki parti "Türkiye iyi olacak" sloganını kullanıyor.

MHP'de  milletvekilliği aday adaylığı süreci 3 Mayıs'ta sona erecek. (Ankara/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İbrahim Tatlıses'ten dördüncü milletvekilliği girişimi

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa