29 Ocak 2018 22:07

Puigdemont başkanlık için yeniden yargı yolunda

Katalonya eski lideri Carles Puigdemont, yarın yapılacak Katalan özerk yönetimi seçimlerinde aday olabilmek için yargı yoluna gideceğini açıkladı.

Paylaş

Katalonya eski lideri Carles Puigdemont, bugün yapılacak Katalan özerk yönetimi seçimlerinde aday olabilmek için yeniden yargı yoluna gideceğini açıkladı. 

Brüksel’e giden Katalan lider Puigdemont ile İspanya hükümeti arasındaki hukuk savaşı devam ediyor. Euronews’un haberine göre Anayasa Mahkemesi tarafından hakkında “şahsen yemin törenine katılmazsa aday olamaz” kararı verilen Puigdemont’un Başkan seçilebilmek için Katalonya’ya döneceği dedikoduları kulisleri yeniden hareketlendirdi.

Brüksel’de bir toplantıya katılan Puigdemont, İspanya’ya gidip gitmeyeceği sorularına, “Ne yapacağımı açıkça söyledim. Daha fazla söylecek bir şey yok” dedi. İspanya Anayasa Mahkemesi, Cumartesi günü, Katalan lider Puigdemont’un yemin törenine şahsen katılmaması durumunda başkanlığa aday olamayacağı kararı aldı. Bunun üzerine Puigdemont, 30 Ocak'ta yapılması öngörülen Katalan Özerk yönetimi seçimlerine katılabilmek için yargıya başvuracağını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Soçi'deki Suriye Ulusal Diyalog Kongresi sona erdi

SONRAKİ HABER

MUN ile tanışıyor musunuz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa