21 Kasım 2017 17:17

Ebru Tireli'nin darbedilmesine ilişkin dava ertelendi

4 aylık hamile Ebru Tireli'nin parkta spor yaparken darbedilmesine ilişkin dava, tarafların duruşmaya gelmemesi nedeniyle 21 Ocak'a ertelendi.

Paylaş

Doğan ÇİZMECİ
Manisa

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, 4 aylık hamile Ebru Tireli'yi (32) parkta spor yaparken darbetmek, 14 yaşındaki kız çocuğu Y.Ş.A.'ya cinsel istismarda bulunmak ve N.Ç. adlı kadına hakaret ve cinsel saldırı suçlarından toplam 26.5 yıla kadar hapis cezası istenen D.K.'nın (34) yargılandığı davanın beşinci duruşması, bugün görüldü. Mahkeme, tarafların gelmemesi üzerine duruşmayı 21 Ocak'a erteledi.

Turgutlu'nun Ergenekon Mahallesi'nde yaşayan ve o tarihte 4 aylık hamile olan Ebru Tireli, geçtiğimiz 7 Aralık'ta, akşam saatlerinde, spor yapmak için evinin yakınındaki Osman Gazi Parkı'na gitmiş ve bu sırada, kırmızı renkli otomobilden inen bir erkeğin "Bir daha burada yürüyüp, spor yapmayacaksın" sözlerine maruz kalmış ve darbedilmişti. Saldırgan, iddiaya göre dengesini yitirince düşerek başını kaldırıma çarpan Tireli'ye yerdeyken tekme de atmıştı. Hamile olduğunu söyleyen Tireli'nin çığlık atması üzerine saldırgan kaçmıştı. Görgü tanıklarının verdiği bilgiler sonrasında M.T., olayın faili olduğu iddiasıyla yakalanıp, tutuklandı. Üç gün tutuklu kalan M.T., olay saatinde saldırıda kullanıldığı ileri sürülen aracının yerinden hiç hareket etmediğine dair güvenlik kamerası kayıtlarının bulunmasıyla serbest bırakıldı ve hakkında takipsizlik kararı verildi.

M.T.'nin serbest bırakılmasından sonra polisin çalışması tekrar başladı. Bu sırada, polise başvuran N.Ç. isimli bir kadın, kendisinin de 1 ay önce parka yakın bir bölgede cinsel saldırıya uğradığını anlatarak, eşkal bilgisi verdi. Eldeki delillere göre, araştırmasını sürdüren polisin gözaltına aldığı, Osman Gazi Mahallesi'nde yaşayan D.K., tutuklandı. Ebru Tireli'ye saldırmaktan ve hakaret suçlarından toplam 4 yıl, N.Ç.'ye yönelik hareketinden dolayı da cinsel saldırı ile hakaret suçlarından toplam 14.5 yıl hapis cezasına çarptırılması istenen D.K. hakkında, Turgutlu 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. D.K.'nın, daha önce 14 yaşındaki Y.Ş.A.'ya cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle hakkında aynı mahkemede 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava da bu dosyayla birleştirildi. Davanın geçen 3 Mart'ta yapılan üçüncü duruşmasında ifade veren Y.Ş.A., şikayetinden vazgeçti. Sanık D.K., bu duruşmada adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bugün yapılan 5. duruşmaya ise tutuksuz sanık D.K. ve Ebru Tireli katılmadı. Mahkeme hakimi, tarafların yer almaması nedeniyle duruşmayı 21 Ocak 2018 tarihine erteledi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

LGBTİ etkinlikleri yasağı TBMM’ye taşındı

SONRAKİ HABER

Hatay'da torunlarını istismara maruz bırakan faile 23 yıl hapis cezası verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...