Hamile kadına tekmeyle saldıran asıl saldırgan tutuklandı

Hamile kadına tekmeyle saldıran asıl saldırgan tutuklandı

Parkta spor yapan hamile Ebru Tireli'ye saldıran asıl saldırgan Davut.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba günü evinin yakınında bulunan bir parkta spor yapan 4 aylık hamile Ebru Tireli'ye tekmeyle saldıran asıl saldırgan Davut.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Parkta spor yaptığı sırada Tireli'ye, "Burada bir daha spor yapmayacaksın" diyerek tekmeyle saldıran Davut.K.'nin, Turgutlu'da esnaflık yaptığı öğrenildi. 

İKİ KADINA DAHA SALDIRDI İDDİASI

Gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan  Davut K.'nın, daha önce de iki kadına daha benzer şekilde saldırdığı ileri sürüldü. 

Daha önce gözaltına alınıp tutuklanan M.T.'nin delil durumundaki değişikliğin ardından serbest bırakılmasından sonra soruşturmayı derinleştiren polis, iddiaya göre, ilçedeki bir otoparkta, Ebru Tireli'ye saldıran kişinin geldiği araca benzer kırmızı bir araç olduğunu tespit etti. Otomobilin plakasından yola çıkan polis, Tireli'nin saldırıya uğradığı parkın bulunduğu Osman Gazi Mahallesi'nde yaşayan Davut K.'yi gözaltına aldı. Polisteki ifadesinde Ebru Tireli'ye saldırdığını itiraf eden evli Davut K.'nin diğer iki kadını ise kendisinin dövmediğini söylediği öğrenildi. Antidepresan haplar kullanan Davut K.'nın olay anında ise alkollü olduğu da öne sürüldü.

Saldırıya ilişkin daha önce Mehmet T. isimli başka kişi tutuklanmış, daha sonra ise "yeni deliller" ortaya çıktığı gerekçesiyle serbest bırakılmıştı. 

NE OLMUŞTU 

Saldırının ardından Ebru Tireli yaşadığı dehşeti anlatırken, "Hamileyim, ne olur vurma diyerek yalvardım. Ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya başladı. Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Bir an bebeğimi kaybettiğimi düşündüm. Sonra birden beni bırakıp kaçtı" ifadelerini kullanmıştı.

DÜŞÜK TEHLİKESİ VAR

Saldırının ardından geçirdiği düşük tehlikesi devam eden Tireli'nin eşi Akın Tireli ise, "Bebeğimiz düşük tehlikesi geçiriyor. Aile olarak tek düşüncemiz eşim ve bebeğimin sağlığı" demişti. (DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Aralık 2016 23:27
www.evrensel.net