16 Ekim 2017 02:58

Çanlar Gökçek için çalıyor

Hürriyet köşe yazarları Ahmet Hakan ve Abdülkadir Selvi'nin gündeminde istifası beklenen Melih Gökçek var.

Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa edeceği iddiası üzerine tartışmalar sürüyor. Gökçek'in yerine getirilecek ismin Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki olduğu iddia ediliyor.

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında konuya ilişkin dikkat çekici bir iddiada bulundu. Hakan’a göre Melih Gökçek bugün içerisinde istifa edebilir.

Hakan’ın köşe yazısındaki konuya ilişkin bölümü şöyle:
“Kadir Topbaş nasıl istifa ettirildi?
Belediye Meclisi’ndeki AK Partili üyelerin Kadir Topbaş karşıtı oy kullanmalarıyla...
*
Şimdi benzer bir yöntemin Melih Gökçek için de denenmesine karar verilmiş.
*
Ankara Belediye Meclisi’ndeki AK Partili üyelere Melih Gökçek karşıtı oy kullanmaları talimatı verilmiş.
*
Bunu fark eden Melih Gökçek’in bugün istifa etmesi bekleniyor.”

SELVİ: GÖKÇEK İSTİFA EDİYOR MU?

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi de köşesini Gökçek’in istifasına ayırdı. Hafta sonunun Gökçek açısından hareketli geçtiğini yazan Selvi, Gökçek’in makamını topladığı yönündeki iddialara ilişkin şunları yazdı:
“Görüştüğüm kaynaklar böyle bir sürecin beklenebileceğini ancak yine de ihtiyatlı olmak gerektiğini söyledi.”

Gökçek’in görevi bırakmamak üzere direndiğini yazan Selvi, tartışmanın AKP Ankara İl Başkanlığı’nda da gündeme geldiğini belirtti:
“Gökçek konusunda başka bir hareketlilik ise AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda yapılan bir toplantı oldu. Gökçek direnmeye başlayınca, Ankara İl Başkanlığı’nda belediye meclis üyeleri ile toplantı yapılarak, belediye meclisinde karar alınmaması istendi. Bu, Gökçek’in kilitlenmesi anlamını taşıyordu. Gökçek, bu adımın ne anlama geldiğini gördü. AK Parti istifa etmemekte direnen belediye başkanları için bir yol haritası belirledi. Buna göre direnen başkanlar için ikna çabaları son ana kadar sürdürülecek ancak bu mümkün olmadığı takdirde ihraç yoluna gidilmeyecek. İhraç edildiği zaman belediye başkanlığı görevini sürdürdüğü için bu yol tercih edilmedi. İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması yöntemi benimsendi. Eğer bu hafta içinde Gökçek’in istifası netleşirse sırada Balıkesir ve Bursa Belediye Başkanları var.”

YERİNE VEYSEL TİRYAKİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Selvi, Gökçek’in yerine şimdilik Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin düşünüldüğünü ifade etti.

ÖZGÜR ÖZEL: CAN ÇEKİŞE ÇEKİŞE GİDİYOR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından istifa etmesi istendiği iddiasıyla gündemde olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in siyasi ömrünün sonunun 'çok acılı olacağının' beklendiğini söylerken "Can çekişe çekişe gidiyor" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meteoroloji'den Ardahan için yoğun kar yağışı uyarısı

SONRAKİ HABER

Arnavutluk'ta 51 kişinin öldüğü deprem sonrası "ihmal" suçlamasıyla 9 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa