12 Ekim 2017 02:48

Gökçek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan üç ay istedi iddiası

Melih Gökçek’in Erdoğan’ın ‘istifa et’ çağrısına karşılık üç ay süra istediği ve kendisine yönelik FETÖ ithamlarına karşı koruma istediği iddia edildi

Gökçek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan üç ay istedi iddiası

Paylaş

Besti KARALAR

Melih Gökçek’in Erdoğan’ın ‘istifa et’ çağrısına karşılık üç ay süra istediği ve kendisine yönelik FETÖ ithamlarına karşı koruma istediği iddia edildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “istifa et” çağrısına karşılık, “üç ay süre verin, yarım kalan işlerim var, bitsin. İstifadan sonra beni yolsuzluk ve FETÖ ile ilgili ithamlardan ve suçlamalardan uzak tutun ve engel olun” talebinde bulunduğu iddia ediliyor.  Gökçek’in Erdoğan’a, “Şimdi istifa edersem AK Parti karşıtları bunu kullanır, sadece ben değil parti de yıpranır” dediği öne sürüldü.

Geçen hafta, siyaset ve kamuoyu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “istifa” edeceği söylentileriyle çalkalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu iddiaları yalanlamadı, hatta “Şu an yok, olmayacak anlamına gelmez” sözleriyle daha da güçlendirdi. 

ERDOĞAN-GÖKÇEK GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI

Edinilen bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran ziyaretinden önce, Gökçek’ten istifasını istedi. İran dönüşünden sonra ise Melih Gökçek Erdoğan’a, “istifamdan önce görüşmek isterim” talebini iletti.

‘ŞİMDİ OLMAZ, BEN DE PARTİ DE YIPRANIR’

Gökçek’in Erdoğan’a, “Şu an istifa edersem, bu kullanılır, muhalefet partileri de AK Parti karşıtları da her türlü suçlamayı gündeme getirir. Bu sadece beni değil, AK Parti’yi de yıpratır. FETÖ suçlamalarından tutun da yolsuzluk iddialarına kadar...  Bu iddialar partiyi daha fazla, sizi daha fazla yıpratır. İftiraların önüne geçemezsiniz. Şimdi istifa dersem büyük sarsıntı olur.  Bana üç ay süre verin. Yarım kalan projelerim var, bitsin. Ben istifa ettikten sonra hakkımda çıkacak olan yolsuzluk ve FETÖ iddialarına engel olun” dediği iddia ediliyor.

Erdoğan’ın yakın çevresinde, istifanın neden hemen istenmediği konusunda, Gökçek’in talepleri gerekçe gösterilerek geciktirildiği söyleniyor.

‘GÖKÇEK’E TWİT YASAĞI’

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gökçek’ten sosyal medyayı dikkatli kullanmasını istediği de kaydedildi. (ANKA)
 

ÖNCEKİ HABER

KODA'nın yeni dönem ilk dersi Varlık Fonu oldu

SONRAKİ HABER

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa sorumlusu Mitchell'dan istifa kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa