Selvi: Gökçek için geri sayım başladı 

Selvi: Gökçek için geri sayım başladı 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ‘Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı’ diye yazdı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi belediyelerdeki istifalarla ilgili ‘Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı’ diye yazdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "İstanbul'daki değişim, (istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş) 'Kadir Abi'nin kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldı. Ankara'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı. Bu süreçte Melih Gökçek'in hukukunun korunması gerekiyor" dedi.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"AK Parti'de çok önemli bir değişim süreci yaşanıyor. İl başkanlıkları ve belediye başkanlarının değişimi bir arada yürütülüyor. Değişim çok sancılı bir iş. Hele söz konusu olan İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarıysa! İstanbul'daki değişim,  'Kadir Abi'nin kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldı. Ankara'da ise Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı. Bu süreçte Melih Gökçek'in hukukunun korunması gerekiyor. Aslında sadece Gökçek'in değil, değişen ve değişecek il başkanlarının ve belediye başkanlarının hukukunu korumak AK Parti'nin görevi.

16 Nisan referandumunda İstanbul ve Ankara'nın da içinde yer aldığı bazı şehirler evet oylarını aşağıya çekti. 2019 seçimlerine dönük olumsuz sinyal verdi. Erdoğan, 16 Nisan sonuçlarından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tablosunu gördü. Kendisini arayanlara, "Asıl önemli olan 2019 seçimleri" dedi. Bazı belediye başkanları ile devam ettiği takdirde 2019 seçimlerinde sorun yaşanabileceğini tespit etti. Değişimin düğmesine bastı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "İstanbul ve Ankara'da 2019 seçimlerinde herhangi bir sorun yaşamak istemiyoruz" diyerek durumu ortaya koydu.

'SORUN ÇIKARMAYANLAR 2019'DA MİLLETVEKİLİ LİSTELERİNDE OLABİLİR'


Belediye başkanlarının değişiminde 4 noktaya özen gösteriliyor.

1- Şehrin ve seçmenlerin hukukunu korumak.

2- Belediyenin hukukunu korumak.

3- Belediye başkanının hukukunu korumak.

4- AK Parti'nin hukukunu korumak.

Sorun çıkarmadan istifa eden belediye başkanları, AK Parti'de değişik kademelerde değerlendirilecek. Bazı isimleri 2019 seçimlerinde milletvekili listelerinde görebiliriz."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Furkan Yalçın 19 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Gökçek'in hukukunu mu bekleyeceğiz yani!
    Kayyum atamalarında işlerin şip şak yapılışına alışmıştık..ki bunu neden söylüyorum; Beyfendiler okadar iş çevirip yağmalamış ki öyle kolay devredilemez o makam..Yıllarca bu beceriksiz adamı nasıl Başkan yaptilar anlamak mümkün değil birde Kılıçdaroğlu Erdogan'la Tv'ye çıkmak istiyordu.evet alt seviyeleri çok iyi gördük..Gökçek ve Kılıçdaroğlu'nun kedi kopek gibi biribirini yediği ve foyalarini ortaya doktukleri günler Mazide herkese referans olacaktır..belki Akp hakkinda daa..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.