AKP Milletvekili Abdulkadir Yüksel hayatını kaybetti

AKP Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

25 Eylül 2017 19:29
Paylaş

AKP Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Ankara Güven Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

55 yaşında vefat eden İçişleri Komisyonu Üyesi ve AKP Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in yaşamını yitirdiği haberi, memleketi Urfa ve seçim bölgesi Antep'teki sevenlerini üzdü. Urfa'nın Birecik ilçesinde doğan ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitiren Yüksel, 10 yıl Birecik Belediye Başkanlığı yaptı. AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan evli ve 3 çocuk babası Yüksel'in ölümüyle ilgili siyaset, iş ve yerel yönetimlerden birçok kişi sosyal medya hesaplarından üzüntülerini ifade etti. 

BİNALİ YILDIRIM: ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK

Ölüm haberinin ardından TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AKP Sözcüsü Mahir Ünal ve bazı AKP milletvekilleri Güven Hastanesi'ne geldi.

Hastane çıkışı basın mensuplarına açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım,"Gaziantep Milletvekilimiz Abdülkadir Yüksel, bugün geçirdiği kalp krizi sonrası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah'tan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun. Mecliste görevi başında kalp krizi geçiriyor. Hemen müdahale edilmesine rağmen maalesef hayata döndürülemedi. Çok değerli bir milletvekilimiz. Uzun yıllar doğduğu Bilecik'te belediye başkanlığı yaptı. Hemşehrilerinin gönlüne taht kurmuş çok değerli bir insandı. AK Parti grubu olarak milletvekilimizin vefatından dolayı üzüntümüz büyük. Yarın 11.00'de TBMM'de resmi tören düzenlenecek, ardından ikindi namazını müteakip doğduğu Bilecik'te toprağa verilecek" dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise Milletvekili Yüksel'in vefatına ilişkin, "Bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin. Örnek bir şahsiyetti. Fevkalade bir kişilikti. Yıllarca belediye başkanlığı yaptı. Çok çalışkan, gayretli, örnek bir şahsiyetti. Ahirete yolcu ettik. Bizler iki dünyalıyız. Fani bir alemdeyiz, bir de beka alemi var. Müslümanlar cennette buluşacak inşallah.Ailesine sabırlar diliyorum" diye konuştu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsviçre halkı emeklilik yaşının yükseltilmesine ‘hayır’ dedi

SONRAKİ HABER

Trump'ın Senatodaki azil yargılamasının 3. gününde görevi kötüye kullanma tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...