Kartal'da küçük çocuklar tekbir eşliğinde yürütüldü

İstanbul Kartal'da, İBB ve Türgev ortaklığında düzenlenen yaz okulu etkinliği kapsamında, küçük yaştaki çocuklar tekbirlerle caddede yürütüldü.

21 Temmuz 2017 20:12
Paylaş

İstanbul Kartal'da yaz okulu öğrencilerine tekbirlerle yürüyüş yaptırıldı. Kartal Meydanda öğrenciler 'Ya Allah Bismillah Allahüekber' sloganlarıyla sokaklarda yürütüldü. 

Kameralara yansıyan görüntülerde yurttaşlar, çocukların sokaklarda tekbir getirerek yürütülmesine tepki gösterdi. Evrensel'e konuşan yurttaşlardan biri, "Bir yaz okulu adı altında öğretmenler Kartal'a getirdikleri öğrencileri meydanda ve caddelerde tekbir getirterek yürüttüler. Bu yapılan uygulama ve gövde gösterisi için demokratik ve laik bilinci yüksek olan Kartal gibi bir yerin seçilmesi tesadüf değildir diye düşünüyorum. Gericilik anlamında verilen güçlü bir mesajdır. Bir rejimin pratikte provasıdır, ayak sesleridir. Bu kabul edilemez vahim girişimi ve uygulamayı, yaz okulu adı altında öğretmenlerin ilköğretim öğrencilerini kullanarak yapmaları çok düşündürücü" diye konuştu.

İBB VE TÜRGEV ORTAK ÇALIŞMASI

Çocukları yürüten öğretmenlerin, duruma tepki gösteren bir yurttaşa İBB-Türgev ortak çalışmasında yaz okulları öğrencileri ve öğretmenleri olduklarını söyledikleri iddia edildi.

Öğrencilerin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Türgev yaz okulu olarak yapılan okul kurslarına katılan çocuklar olduğu, bu kurslara MEB'e bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin de yön verdiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ege'de 5 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi

SONRAKİ HABER

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...