Vizyona bu hafta 1'i yerli olmak üzere 3 yeni film girdi.
Vizyonda bu hafta (17 Şubat 2017)

Bu hafta izleyicilerle buluşan filmlerden 8 dalda Oscar adayı olan Moonlight (Ay Işığı) ve Split (Parçalanmış) iddialı yapımlar olarak öne çıkıyor.

Vizyona bu hafta 3 yeni film girdi. Bu filmler arasından 8 dalda Oscar ve 6 dalda Altın Küre adayı olan Moonlight (Ay Işığı) ile M. Night Shyamalan’ın yönettiği Split (Parçalanmış) öne çıkan yapımlar.

 

 

MOONLIGHT (AY IŞIĞI)

Barry Jenkins’in yönettiği ve Trevante Rhodes, Andre Holland, Janelle Monae ile Ashton Sanders’in oynadığı Ay Işığı (Moonlight), 17 Şubat 2017’de Bir Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Film, zaman ve mekânla sınırlanamayan bir büyüme hikâyesini anlatıyor. Bu hikâyenin merkezinde Miami’de yoksul bir mahallede büyüyen Chiron adlı bir çocuğun hayatının üç farklı dönemi ve kimliğini keşfetme çabası var. The Hollywood Reporter’ın “Kimliği yüzünden dışlanmış, dünyada yalnız bırakılmış herkesin yüreğini titretecek” sözleriyle övdüğü film, eleştiri veri tabanı Metacritic’te en yüksek puanlı dördüncü film konumunda.

 

 

SPLIT (PARÇALANMIŞ)

M. Night Shyamalan’ın yönettiği ve James McAvoy, Betty Buckley, Anna Taylor Joy ile Jessica Sula’nın oynadığı Parçalanmış (Split), 17 Şubat 2017’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarıldı.

Güvenilir psikiyatri uzmanı Doktor Karen Fletcher’a göre Kevin Wendell’ın 23 adet kişiliği kanıtlamış olsa da geride hâlâ yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere ortaya çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği daha kalmıştır. Casey Cooke tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken içindeki kişilikler ve etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

 

 

RECEP İVEDİK 5

Togan Gökbakar’ın yönettiği ve Şahan Gökbakar, Çağlar Salman, Orkan Varan ile Deniz Ceylan’ın oynadığı Recep İvedik 5, 16 Şubat 2017’de Mars Dağıtım dağıtımıyla Çamaşırhane Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Mahalle sakinlerinden İsmet vefat edince Recep İvedik taziye ziyaretine gider. Dostunun geride bıraktığı son görevini yerine getirmek için yola çıkar. Bu yolcuğun kısa süreceğini hayal eden Recep, genç sporculardan oluşan Milli Takımı yurt dışındaki bir spor organizasyonuna götürdüğünü fark ettiğinde artık geri dönüşü olmayan bir macera başlamıştır. Spor organizasyona katılacak ekip talihsiz olay sonucu karışırken Recep kontrolü eline alır.

 

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Şubat 2017 03:49
www.evrensel.net