Bakan Bozdağ: CHP ve HDP eylem birliği yaptı

Bakan Bozdağ: CHP ve HDP eylem birliği yaptı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, diğer hükümet üyeleri gibi referandum için ‘Hayır’ diyenleri ‘terör’le yaftalamayı sürdürdü.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP Yozgat İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Burada konuşan Bakan Bozdağ, referanduma ilişkin tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

Başkanlık referandumuna ‘Hayır’ diyenleri hedef gösteren Bakan Bozdağ, ‘Hayır’cıları terörle yaftaladı. Bozdağ’ın açıklaması şöyle:
“Bakın hayırcıların safına. PKK'ın ele başları açıklama yapıyor. 'MHP ve AKP anlaştı, bizi bitirecek' diye. Onun için 'aman bu sistem gelmesin' diye herkesi seferber ediyorlar. Pensilvanya'daki bedduacı FETÖ terör örgütünün elebaşı bütün kadrolarıyla onlar da 'hayır' çıksın diye uğraşıyorlar. DHKP-C terör örgütü dahil ne kadar Türkiye'ye ve Türk milletine ihanet eden terör örgütü varsa, hepsi hayır için işbirliği yapıyorlar. Şimdi CHP de, HDP de aynı safta o hedefi gerçekleştirmek için eylem birliği yapmışlar. Hedefleri de Türkiye'nin hükümet sistemini değiştirmesine engel olmak.”

Hayır cephesinin MHP üzerine oynadığını söyleyen Bozdağ, AKP, Saadet Partisi, MHP ve BBP’nin hayır kampanyasına izin vermeyeceğini ileri sürdü. (DHA)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Tacettin albayrak 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sayin bakanım ben bir AKP li olarak kararsızım şu anayasa değişikliğini iyi anlatinda bizim oyumuzda evet olsun

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.