11 Haziran 2012 13:41

Ayvalık'ta Hayat TV etkinliği

Hayat Televizyonu ve Evrensel gazetesi ile dayanışma etkinlikleri bağlamında yurt genelinde süren ekinliklerden biri de geçtiğimiz pazar günü Ayvalık’ta “Hayatı Ayvalık’tan İzleyin’’adı altında gerçekleştirildi.EMEP Ayvalık İlçe Örgütü tarafından düzenlenen etkinliğe Emek Partisi Eski Gene

Ayvalık'ta Hayat TV etkinliği

Paylaş
C.Saffet Yılmaz

EMEP Ayvalık İlçe Örgütü tarafından düzenlenen etkinliğe Emek Partisi Eski Genel Başkanı ve HDK İstanbul Milletvekili A.Levent Tüzel ile EMEP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Varlı da katıldılar.
Ayvalık Koyu’ndan hareket ederek adaların gezildiği tekne turunda gerçekleşen dayanışma etkinliğe 400’ün üzerinde konuk katıldı.Özellikle BDP ve diğer HDK bileşenlerinin katılımı dikkat çekti. Etkinlikte konuşma yapan A.Levent Tüzel kendi geleceğimiz için emek güçlerinin zulme, baskılara karşı direnişini gerçekleştirmek için Hayat Televizyonu ve işçi basınına sahip çıkarak, yaşatılmasının önemine dikkat çekti.Tüzel konuşmasının devamında şunları söyledi. “AKP iktidarının kapitalist sistemi devam ettiren bu inkar, imha ve yok sayma, istismar yasalarına karşı etkin bir mücadele içerisinde olmalıyız. HDK vekilleri  olarak cezaevinde tutulan vekillerin de sesi ve halka karşı çıkarılmak istenen yasalara karşı direniyoruz’’

BASKILARA ANCAK EMEK BASINI DUR DİYEBİLİR

Bu toplulukta olduğu gibi aslında değişik uluslardan, dillerden, kültür ve inançlardan bir araya gelmiş ezilen halkların büyük gücünün görülmesini sağlamanın önemine değinen Tüzel, AKP’nin medyayı propaganda, baskı ve satın alma ile susturma çabasına da ancak emek basını ile dur denilebileceğini vurguladı. Kendi geleceğimiz, kadın ve gençler için sömürüye karşı emeğin, zulme karşı direnişin sesi olan Hayat Televizyonu ve Evrensel gazetesine sahip çıkmanın önemine değinen Levent Tüzel AKP’nin on yıldan bu yana halka zulmeden, baskı ve şiddet politikalarının karşısında durabilmek adına yalanın perdesini yırtmak, gerçekliğin ortaya çıkmasını sağlamak için burada olduğumuzun önemine değindi.
AKP iktidarının cumhuriyetten bu yana halka zulmeden tüm hükümetler ve diktatörler gibi bir gün mutlaka yok olmaya mahkum olduğunu belirten Tüzel umutsuzluğa kapılmaya yer olmadığını vurgulayarak bu ülkede 75 milyonun üzerinde tepinerek, dilini, kültürünü, inancını kullanmak anayasal eşitlik isteyen, başta Kürtler olmak üzere, halkların varlığını yok sayan bir zihniyete dur demek gerektiğini sözlerine ekledi.

Dayanışma etkinliği daha sonra  türküler ve çekilen halaylarla sürdü.
(Ayvalık/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Isparta gülünü koklamadan ölmeyin!

SONRAKİ HABER

Mersin'de işçi servisi devrildi: 6 işçi yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa