"Beşiktaş saldırısı ile oy trendiniz yükselişte mi?"

"Beşiktaş saldırısı ile oy trendiniz yükselişte mi?"

CHP Mersin Milletvekili D. Fikri Sağlar, Beşiktaş’da yaşanan bombalı saldırıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım soru önergesi verdi

CHP Mersin Milletvekili D. Fikri Sağlar, Dolmabahçe’deki Beşiktaş Vodafone Arena’nın yanında ve Maçka Parkı’nda eş zamanlı olarak düzenlenen iki bombalı saldırıyla ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırması için soru önergesi verdi.  

Sağlar, “2016 yılında İstanbul’da meydana gelen saldırı sayısı 7’ye çıkmıştır. Sadece 2016 yılında Türkiye’deki tüm bombalı saldırıların sayısı ise; 24’ü bularak 372 vatandaşımız hayatını kaybederken, 1837 vatandaşımız yaralanmıştır.Ne yazık ki üzgünüz,yaşanan terör saldırıları yüreğimizi dağlamaya devam ediyor. 29 Temmuz 2015’te CHP’nin TBMM’ye terörü önlemek ve araştırma komisyonu kurulması için verdiği önerge AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti. Şayet komisyon çalışsaydı belki bir çok saldırı olmadan bertaraf edilecekti.” diyerek yaşanan yeni saldıralara tepki gösterdi.

"Beşiktaş saldırısı ile oy trendiniz yükselişte mi?"

CHP’li Sağlar, “80 milyonu yasa boğan 10 Aralık saldırısı, 102 vatandaşımızın ölümüne neden olan Ankara Garı patlamasını değerlendiren dönemin Başbakanı Davutoğlu’nun “saldırı sonrası oylar yükseliş trendinde” sözünü aklımıza getirmiştir.Vatandaşlarımız acı içinde ölürken, dertleri oy olan AKP'lilere soruyorum; Beşiktaş saldırısı ile oy trendiniz yükselişte mi?” dedi.

CHP Mersin Milletvekili D. Fikri Sağlar, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için verdiği soru önergesi: 

80 milyonu yasa boğan 10 Aralık saldırısı, 102 vatandaşımızın ölümüne neden olan Ankara Garı patlamasını değerlendiren dönemin Başbakanı Davutoğlu’nun “saldırı sonrası oylar yükseliş trendinde” sözünü aklımıza getirmiştir. Çünkü saldırı haberlerini yandaş medya olarak atfedilen kanallar “başkanlık geldiğinde böyle patlamalar olmayacak” diyerek servis etmiştir. Ayrıca Dağlıca Katliamı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “400 verseydiniz bu terör olayları olmazdı” diyerek acıların en yüksek olduğu anda siyaset yapmaya devam etmiştir. Yani ölen vatandaşlarımız üzerinden siyaset yapmak vicdanlarını sızlatmamıştır.


7 Hazirandan günümüze kadar yaşanan 27 bombalı saldırıda ise; toplam 430 vatandaşımız hayatını kaybederken, 2184 kişide yalanlamıştır.

Bu çerçevede:

1)      Bir yılda 24 bombalı saldırı yaşandı. Sorumluluğu üzerime alıyorum ve istifa ediyorum demeniz için kaç vatandaşımızın daha ölmesi gerekiyor?

2)      Ülkeyi 15 yıldır yöneten AKP’nin neden hiçbir yöneticisi sorumluluğu üzerine almamaktadır?

3)      29 Temmuz 2015’te CHP’nin TBMM’ye terörü önlemek ve araştırma komisyonu kurulması için verdiği önerge AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Şayet komisyon çalışsaydı belki yaşanan bir çok saldırı olmayacaktı. Bu yüzden bugüne kadar canını kaybeden yurttaşlarımızın ölümüne neden olduğunuzu düşünüyor musunuz?

4)      Ankara Garında 102 vatandaşımız ölürken, “oylar yükseliş trendinde” diyerek Davutoğlu açıklama yapmıştı. Beşiktaş saldırısı sonrası trend ne yöndedir?  Yeni hedefiniz başkanlık seçimi midir?

5)      Bizim onca canımız yitip giderken, siz ve partiniz hala başkanlıktan nasıl bahsedebilirsiniz, oylar vatandaşlarımızın canından daha mı kıymetlidir?

6)      Sahi Sayın Başbakan merak ediyorum; Başkanlık gelirse bu can pazarı bitecek mi?

7)      “Başkanlık gelmezse ülke bölünür” diyordunuz, şimdi yurttaşlarımız ölüyor! Yurttaşların ölümü ile oylarınızın arttığını düşünüyorsunuz! O zaman sizlerin seçimi kazanmak adına her şeyi göze aldığınızı düşünebilir miyiz?
 

(HABER MERKEZİ) 

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Aralık 2016 20:19
www.evrensel.net