01 Aralık 2016 17:31

Doğan Holding’in Ankara Temsilcisi 'FETÖ'den gözaltında

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu 'FETÖ' kapsamında bu sabah gözaltına alındı.

Paylaş

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu “FETÖ” soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Barbaros Muratoğlu, kısa bir süre önce hükümet yanlısı medya tarafından “FETÖ kriptosu” olarak lanse edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında , “Terör örgütünün medya unsuru olarak faaliyet yürüttüğü ve bu şekilde FETÖ/PDY üyesi olduğu” iddiasıyla Muratoğlu hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Doğan Holding'in üst düzey yöneticilerinden Barbaros Muratoğlu bu sabah saatlerinde Ankara Etimesgut'ta gözaltına alındı. Grubun Ankara temsilciliği görevini yürüten Barbaros Muratoğlu'nun İstanbul'a getirileceği belirtiliyor.Hükümete yakın Akşam gazetesi, bir hafta önce manşetine taşıdığı Barbaros Muratoğlu'nu “Aydın Doğan'ın FETÖ kriptosu” olarak lanse etmişti. Gazete, "Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun 17/25 Aralık'tan sonra üst düzey FETÖ'cülerle sıkı ilişki içinde olduğu tespit edildi” diye yazmıştı.

Sputnik’te yer alan habere göre de, Doğan Holding hisseleri de Muratoğlu’nun gözaltına alındığının duyulmasının ardından değer kaybetti. Hisseler saat 10.37 itibariyle yüzde 7.14 düşüşle 0.65 TL'den işlem gördü. 

Doğan Grubu'ndan açıklama

Konuyla ilgili Doğan Grubu da bir açıklama yayımladı. Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla Doğan Grubu adına yapılan açıklamada, "Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu ile ilgili yapılan yayınlar Grubumuz aleyhine bir karalama ve çarpıtma çabasına dönüştürülmek istenmektedir" denildi. 

Açıklama şöyle;

28 yıldır Grubumuz bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve çalışkanlığı ile takdirimizi kazanarak son 2 yıldır da Doğan Holding Ankara Temsilcisi olarak görev yapan arkadaşımız Barbaros Muratoğlu hakkında bir soruşturmanın başlatıldığını öğrendik. Soruşturmanın niteliği ve detayları hakkında şu anda yeterli bilgiye sahip değiliz. Süreci yakından takip etmekteyiz.

Bu soruşturmayı fırsat bilen bazı medya organlarının Doğan Grubu'na operasyon yapıldığı şeklinde yalan haberler yaptığını görmekteyiz. Geçmişte, başta haksız vergi cezaları olmak üzere FETÖ'nün kumpaslarına maruz kaldığı için ağır bedeller ödemiş ve bu örgüt unsurlarının bazı önemli davalardaki hukuk dışı uygulamalarına karşı çıkarak, yayınlarıyla bunları deşifre etmiş olan Grubumuzun söz konusu yasa dışı yapı ile hiçbir ilişkisinin olamayacağı açıktır. Bu gerçeğe rağmen Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu ile ilgili yapılan yayınlar Grubumuz aleyhine bir karalama ve çarpıtma çabasına dönüştürülmek istenmektedir.

58 yıldır iş hayatında ve 40 yıldır da medya sektöründe var olan köklü Doğan Grubu, her türlü teröre ve terör örgütlerine karşı devletimizin ve milletimizin yanındadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile 'at izinin it izine' karıştırılmaya çalışıldığı bir ortamda yüce yargımızın suçlular ile suçsuzları birbirinden ayıracak deneyim ve basirete sahip olduğuna inanıyoruz." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kastamonu'da kar 88 köy yolunu ulaşıma kapattı

SONRAKİ HABER

Game of Thrones'un yeni serisi 2020'de yayımlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa