31 Ekim 2016 13:38

Evrensel: Herkesi, Cumhuriyet önünde buluşmaya çağırıyoruz!

Evrensel gazetesi olarak herkesi, basın özgürlüğü için, halkın haber alma hakkı için Cumhuriyet gazetesinin önünde buluşmaya çağırıyoruz.

Paylaş

Cumhuriyet gazetesi ve gazetenin imtiyaz sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı yöneticileri hakkındaki soruşturma kapsamında sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile vakıf yöneticileri ve gazetenin yazarları gözaltına alındı.

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL kapsamında yayınlanan KHK'lerle kapatılan gazete, radyo, televizyon, dergi ve haber ajanslarıyla birlikte düşünülmesi gereken, muhalif sesleri bastırma girişiminin bir parçasıdır. 

Evrensel gazetesi olarak herkesi, basın özgürlüğü için, halkın haber alma hakkı için, kapatılan gazete, televizyon, radyo, haber ajansı ve degilere sahip çıkmak için Cumhuriyet gazetesinin önünde buluşmaya çağırıyoruz.

Evrensel gazetesi olarak tüm imkanlarımızla Cumhuriyet'in yanındayız. Bu zifiri karanlığı birlikte aşacağız. Gazetecilik kazanacak. (EVRENSEL) 

 

ÖNCEKİ HABER

ÖHD: OHAL rejimi hukuki bir rejim değildir

SONRAKİ HABER

Yunanistan'ın yaralı mültecileri zorla Türkiye'ye geri gönderdiği iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa