Akit’in ‘kamp’ korkusu sürüyor!

Akit’in ‘kamp’ korkusu sürüyor!

Siyasi partiler ve gençlik örgütlerinin yaz kamplarını bir süredir hedef alan Yeni Akit, yine polis servisi bir habere imza attı.Nefret söylemleri içeren “haber”leriyle tanınan Yeni Akit gazetesi daha öncede her yıl binlerce gencin katıldığı 11. Gençlik Yaz Kampını hedef almıştı.‘Gençlere kamp tuzağ

Nefret söylemleri içeren “haber”leriyle tanınan Yeni Akit gazetesi daha öncede her yıl binlerce gencin katıldığı 11. Gençlik Yaz Kampını hedef almıştı.

‘Gençlere kamp tuzağı’ başlığıyla verilmiş olan haberde, gençlerin ‘kızlı-erkekli’ kamp yapması dikkat çekici bulunmuştu. Gazete kampla, “Gezi Parkı eylemleri sonrası psikolojik durumu bozulan gençlerin yeniden canlandırılmasının amaçlandığını” iddia etmişti. Kampın yapılacağı İzmir Dikili’deki Sotes Tatil Köyü’nü “çapulcu mekanı” olarak nitelemişti.

YİNE SERVİS HABER

Bugün Emniyet tarafından servis edildiği açıkça görülen bir başka yaz kampı haberi yapan Yeni Akit, "Gezi olaylarından sonra 17 ilde istihbarat toplayan terörle mücadele birimleri, Temmuz ayı içinde aktif şiddet eylemleri yapan ve aralarında DHKP-C, MLKP, TKP, TKİP gibi örgütlerin yeni planını deşifre etti" dedi.

Polislerin kamplara katılacak gençlerin ailesini aramasıyla övünen Akit, yine skandal bir habere imza attı. İşte o haber:

“Gezi olaylarından sonra 17 ilde istihbarat toplayan terörle mücadele birimleri, Temmuz ayı içinde aktif şiddet eylemleri yapan ve aralarında DHKP-C, MLKP, TKP, TKİP gibi örgütlerin yeni planını deşifre etti.

Söz konusu örgütlerin 41 kamp açmak ve gençleri yeni Gezi eylemlerine hazırlamak için planlar yaptığını öğrenen terörle mücadele birimlerinin raporları neticesinde 350 aileyle görüşüldü. Görüşmeler sonucunda toplam 14 kampın iptal edildiği belirtilirken, 20 kampın ise gerçekleştirildiği rapor edildi. İki ilde kampların hala devam ettiği belirtilirken Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ile bu kamplarla ilgili uyarı yazısı gönderdi. Gönderilen uyarı yazısıyla terör örgütlerinin ve marjinal grupların faaliyetlerine karşı ailelerin duyarlı olmaları istendi.

Gezi Parkı protestoları ile başlayan eylemlerin Eylül ve Ekim aylarında yeniden hareketleneceğine dair istihbarat raporlarının Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kurmaylarına sunulduğu öğrenildi. Verilen bilgilerde, olayların arkasındaki organizatörler ve marjinal grupların boş durmadığı ve Eylül-Ekim aylarında kitleleri yeniden harekete geçirmek için planlar yaptıkları belirtilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı raporda; ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini yeni Gezi eylemlerinin dinamosunu seçtiklerini, bunun için kamp ve festival adı altında etkinlikler düzenleyerek gençleri eylül ve ekim ayında çıkaracakları ayaklanmalar için hazırlık yaptıkları belirlendi.

Terörle Mücadele Ekipleri, özellikle DHKP-C, MLKP ve TKİP gibi terör örgütlerinin legal uzantılarını kullanarak örgüte gençleri kazandırmayı amaçladıklarını tespit etti. Ekipler, terör örgütlerinin ‘Etkinlik’ tuzaklarına karşı aileleri uyardı. Polis, ailelere yaz kamplarında eylem provası yapıldığını anlattı. Görüşmeler sonrasında ailelerin, terör örgütlerinin kurduğu bu tuzaktan haberdar olmadığı anlaşıldı. Polisin yaptığı uyarıları dikkate alan 350 aile çocuklarını söz konusu kamplara göndermekten vazgeçti.

Terör örgütlerinin 20 kamp gerçekleştirdiği rapor edilirken bu kampların İzmir, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Niğde, Eskişehir, Bursa, Bartın, Artvin, Mersin ve Hatay gibi illerde olduğu belirtildi. Ordu, Samsun, Trabzon, Bartın, İzmir, Bolu ve Adana gibi illerin de aralarında bulunduğu 14 ilde düzenlenmesi planlanan kampların ise iptal edildiği öğrenilirken iki kampın devam ettiği tespit edildi.” (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net