20 Mart 2020 07:50

BEDAŞ, İstanbul'da yapacağını duyurduğu planlı elektrik kesintilerini erteledi

Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), İstanbul'da 19-27 Mart tarihleri arasında yapacağını duyurduğu planlı elektrik kesintilerini erteledi.

bedas.com.tr ekran alıntısı

Paylaş

Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), İstanbul'un birçok ilçesinde yapacağını duyurduğu planlı elektrik kesintilerini erteledi. Koronavirüs salgını nedeniyle yurttaşlara "evde kal" çağrılarının yapıldığı, pek çok kişinin işlerini evden yapmaya çalıştığı bu günlerde BEDAŞ'ın elektrik kesintisi yapacağı haberi yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. 

BEDAŞ'ın internet sitesinde, konuyla ilgili yapılan açıklamada "Yeni tip Koronavirüs’ün yayılımının engellemesi amacı ile değerli vatandaşlarımızın kalabalık ortamlardan uzak durarak evde kaldığı, uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı bu dönemde biz de BEDAŞ olarak planlı bakım ve yatırım çalışmalarımızı erteledik" denildi.

BEDAŞ'ın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verildi: Acil durumlar ve enerji bekleyen yeni aboneler ile ilgili kesintiler dışında 21 Mart Cumartesi gününden itibaren İstanbul Avrupa Yakası’ndaki tüm planlı bakım ve yatırım çalışmaları ertelenmiştir. Bildiğiniz üzere abonelerimizin daha kaliteli ve kesintisiz enerji alabilmeleri için elektrik dağıtım şirketleri olarak ihtiyaç duyulan noktalara bakım ve yatırım çalışmaları yapmaktayız. Planlı bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle gündeme gelen kesintilerin ileride daha büyük çaplı kesintilerin önüne geçmek,mesken, konut ve sanayi abonelerimizin talep ettiği enerjiyi karşılamak için yapılması zorunlu olduğunu bir kez daha hatırlatır, hiçbir dağıtım şirketinin tüketicisini enerjisiz bırakmak istemeyeceğinin altını çizmek isteriz.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bakan Zümrüt Selçuk'tan koronavirüs açıklaması: 2 milyar liralık yardım dağıtacağız

SONRAKİ HABER

Ayhan Barut, sağlık emekçilerinin ekipman eksiğini Bakan’a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...