19 Mart 2020 13:11
Son Güncellenme Tarihi: 19 Mart 2020 17:25

Türkiye'de ligler koronavirüs nedeniyle ertelendi

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, federasyon başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından Türkiye'deki tüm spor müsabakalarının koronavirüs nedeniyle ertelendiğini açıkladı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu | Fotoğraf: AA

Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun, futbol, basketbol, voleybol federasyonları ve Kulüpler Birliği Vakfı başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamada bulundu. Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.

Kasapoğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Biliyorsunuz Koronavirüs pandemisinin en çok etkilediği alanlardan birisi de spor. Salgının kontrol altına alınamadığı birçok ülkede müsabakalar durdurulmuş durumda. Bu çerçevede UEFA'nın önceki günkü toplantısında EURO 2020'nin 1 yıl ertelenmesi kararı alındı. Bizim İstanbul'da büyük bir gayretle hazırlandığımız Şampiyonlar Ligi final müsabakası var, bunun da ileri bir tarihte gerçekleşmesi yönünde karar alındı.”

"Geçen hafta müsabakaların, organizasyonların durumlarını masaya yatırmıştık, bu çerçevede salon organizasyonları başta olmak üzere tüm müsabakaların seyircisiz oynanması kararı almıştık. Avrupa'da bu kararı en erken alan ülkeyiz.”

"Voleybol, basketbol, futbol federasyonları başkanları ve kulüpler birliği başkanlarımızla tekrar mütalaa ettik ve liglerin ertelenmesine hep birlikte karar verdik."

Spor Bakanı Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmeleri değerlendirmek üzere futbol, basketbol, voleybol federasyonları ve Kulüpler Birliği Vakfı başkanlarıyla Ankara'da Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünde bir araya geldi. (Ankara/AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sağlık emekçileri: Hastane çalışanının canı yok mu?

SONRAKİ HABER

Ford işçileri: Bir araya gelip kendi kalkanımızı oluşturalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...