17 Mart 2020 14:03

Fahrettin Altun: OHAL ve sokağa çıkma yasağı söylentileri gerçeği yansıtmıyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun "Olağanüstü hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamaların getirileceği yönündeki söylentiler gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Fahrettin Altun | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Olağanüstü hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizerek ifade etmek isteriz" dedi.

AA muhabirine açıklama yapan Altun, dezenformasyonun önüne geçilmesinin önemli olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Koronavirüs konusunun ülkemizin gündeminde üst sıralara çıktığı ilk günden bu yana özellikle kısıtlayıcı bazı tedbirlerin alınacağı söylentilerinin, gerek sosyal gerekse konvansiyonel medyada kasıtlı olarak ön planda tutulmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz. Özellikle Olağanüstü hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizerek ifade etmek isteriz." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ağır hasta tutuklu Devrim Ayık tahliye edildi

SONRAKİ HABER

Benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...