17 Mart 2020 08:07
Son Güncellenme Tarihi: 17 Mart 2020 15:43

Kapalıçarşı'nın koronavirüs nedeniyle kapatılması gündemde

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı, koronavirüs nedeniyle Kapalıçarşı'yı geçici olarak kapatmayı düşünebileceklerini söyledi. Öte yandan ekipler Kapalıçarşı esnafını sağlık kontrolünden geçirdi.

Kapalıçarşı'da sağlık taraması yapan görevliler

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, turist sayısının son 3 günde yüzde 20 azaldığı Kapalıçarşı'yı geçici olarak kapatmayı düşünebileceklerini söyledi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Kapalıçarşı esnafına sağlık denetimi yaptı.

Kurtulmuş, "Salgın nedeniyle son 3 günde Kapalıçarşı’ya gelen ziyaretçi sayısında yüzde 20 azalma var. Bu konuda esnafımızdan ‘dükkânımızı açmayalım’ şeklinde teklifler de geliyor. Verilecek talimatlara uyarız. Kapalıçarşı’yı geçici olarak kapatmayı düşünebiliriz" diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Valilik'ten gelecek talimatlara uyacaklarını ifade eden Kurtulmuş, Kapalıçarşı'da bir esnafa Koronavirüs tanısı konulmasına ilişkin haberlere yönelik olarak da, "Aileyle iletişim halindeyiz. Kendileri test sonuçlarını bizden gizlemiyor ve bunu basınla paylaştık. Kendilerinin test sonuçları negatif. Fakat yanlarında çalışan bir kişi şu anda Çapa’da bulunuyor. Onun da testi negatif olarak çıkmış. Biz de bu bilgiyi esnafımızla paylaşıyoruz. Şu an pozitif çıkan bir emare yok" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan sağlık ekipleri Kapalıçarşı'da esnafı sağlık kontrolünden geçirdi. Yapılan testlerde şüpheli görülen esnafın hastanelere yönlendirileceği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Gıda-İş: Sınırdaki mülteciler için güvenli, sağlıklı alanlar oluşturulmalı

SONRAKİ HABER

Rize’de umreden dönen 500 kişinin karantinaya alınmaması tedirginlik yarattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...