09 Mart 2020 14:18

DİB'den Grup Yorum açıklaması: Daha ne kadar öleceğiz adalet için?

Demokrasi İçin Birlik ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri ile açıklamasında "Daha ne kadar öleceğiz adalet için, hepimizin en doğal hakkı, bizi bir toplum yapan temel harç olan adalet için" dedi.

Demokrasi İçin Birlik logosu

Paylaş

Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek ile Mustafa Koçak’ın ölüm orucunda olmasıyla ilgili Demokrasi İçin Birlik (DİB) bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Grup Yorum üyeleri toplumun umudu ve özgürlük istemini dile getiren müzikleri nedeniyle iktidarın hukuk dışı uygulamalarına maruz kaldılar. Kültür dernekleri basıldı. Müzik aletleri kırıldı, grup üyeleri işkence gördü, tutuklandı. Ölüm orucundakiler, Grup Yorum’a getirilen konser yasaklarının kalkmasını, üyeleri hakkındaki arama kararlarının iptalini ve İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskılara son verilmesini talep ediyor.

Savunma yapmasına bile izin verilmeden cezalandırılmasına karşı Mustafa Koçak’ın tek talebi 'yargılanmak', adalet süreçlerinin işletilmesi. Demokrasi için Birlik olarak; insanların bedenlerini ortaya koyarak dile getirdiği taleplerin derhal yerine getirilmesini istiyoruz.

Yüksek sesle soruyoruz. Daha ne kadar öleceğiz adalet için, hepimizin en doğal hakkı, bizi bir toplum yapan temel harç olan adalet için.” (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tariş işçilerinin hukuki mücadelesi kazanımla sonuçlandı

SONRAKİ HABER

İzmir'de acele kamulaştırmaya karşı polis ablukasında protesto

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...