23 Şubat 2020 18:48

Mamaklı kadınlar ekonomik krizi tartıştı

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşayan kadınlar, 8 Mart yaklaşırken Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde düzenlenen panelde ekonomik krizi tartıştı.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

Paylaş

Ankara'nın Mamak ilçesinde çeşitli mahallelerde yaşayan kadınlar, 8 Mart öncesi Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde düzenlenen “Ekonomik Kriz ve Emekçi Kadınlar” başlıklı panelde bir araya geldi.

Eğitim Sen Eğitim Uzmanı ve Evrensel Yazarı Erkan Aydoğanoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı panelde krizin nedenleri, kadınların yaşamına etkileri ve faturanın halka kesilmesiyle nasıl mücadele edileceği tartışıldı.

Artan giderler nedeniyle ev içerisinde tek kişinin çalışmasının yeterli gelmediğini belirten kadınlar, aldıkları düşük ücretler nedeniyle ek iş aradıklarını da ifade etti.

Evin ekonomisini günü gününe planlamaya çalıştıklarını anlatan kadınlar, zamlar nedeniyle yükselen doğalgaz faturalarına da değindi. Kombiyi açmaya korkar olduklarını aktaran kadınlar, “Evde battaniyeyle oturmak zorunda kaldık“ dedi.

Etkinliği değerlendiren bir kadın, “Haklarımın neler olduğunu öğrendim. Çocuklarımla birlikte nafaka ile geçinmeye çalışan bir kadınım. Aldığımız para hiçbir şekilde yeterli gelmiyor bize. Etkinlikten sonra da anladım ki bu sosyal yardımlar, destekler bizim hakkımız” dedi. (EKMEK VE GÜL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi 23. genel kurulunu gerçekleştirdi

SONRAKİ HABER

Menemenli ıspanak üreticisi, girdi fiyatlarının düşürülmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...