14 Şubat 2020 13:41

12 yaşındaki öğrenciyi istismar eden memur görevden alındı

Esenyurt’ta bir ilkokulda, 12 yaşındaki öğrenciyi istismar eden memur görevden alındı, okulda istihdamına ilişkin de idari soruşturma açıldı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

İstanbul’da kendisini okulun müdür yardımcısı olarak tanıtarak 12 yaşındaki S.H. adlı öğrenciye istismarda bulunduğu iddia edilen sözleşmeli Memur İsmail S'nin işine son verilirken, okulda istihdamına ilişkin idari soruşturma başlatıldı.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde ilkokulda sözleşmeli memur olarak görev yapan İsmail S., geçen 7 Şubat'ta 4'üncü sınıf öğrencisi Suriyeli öğrenci S.H'ye, kendisini okulun müdür yardımcısı olarak tanıtarak istismarda bulundu. İsmail S'nin, “Sana kitap vereceğim, bütün Suriyelilere verilecek ancak ilk sana vereceğim” diyerek S.H'yi istismar ettiği ileri sürüldü.

S.H.'nin durumu anlattığı annesi R.D'nin şikayeti üzerine hem adli hem de idari soruşturma başlatıldı. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan idari soruşturma kapsamında sözleşmeli Memur İsmail S'nin okuldaki işine son verilirken, okulda istihdamına ilişkin de idari soruşturma açıldı. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Savcılıktan Burhan Kuzu'ya "uyuşturucu baronu Zindaşti" hakkında inceleme

SONRAKİ HABER

Grup Yorum davasında sadece Barış Yüksel tahliye edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa