28 Ocak 2020 00:14

Bakan Soylu, HDP'li belediyenin deprem yardımının neden engellendiğini açıkladı

HDP'li Ergani Belediyesinin Elazığ'a gönderdiği deprem yardımının geri çevrilmesiyle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı: AFAD ile koordineli değildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li belediyelerin Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yönelik gönderilen yardımların neden engellendiğini açıkladı. Bakan Soylu, yardımların AFAD üzerinden koordine edildiğini belirterek, "HDP’li Kars Belediyesi AFAD ile işbirliği yaptığı için yardımları kabul ettik" dedi. 

HDP'li belediyelerin Elazığ ve Malatya'ya depremzedeler için gönderilen yardımların engellediği  haberlerine ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada yardımların AFAD üzerinden organize edildiğini belirterek, HDP'li Kars Belediyesinin yardımlarının kabul edildiğini söyledi. Elazığ Valiliğinin HDP’li belediyelerin deprem yardımlarını geri çevirdiği iddiasını yalanlayan Bakan Soylu, yardımların AFAD üzerinden koordine edildiğini aktardı. HDP’li Diyarbakır'ın Ergani Belediyesine ait yardımların AFAD ile koordinasyon olmaksızın getirildiği için geri çevrildiğini söyleyen Bakan Soylu, Kars Belediyesinin yardımının ise kabul edildiğini söyledi. Bakan Soylu, HDP’li Ergani Belediyesi’nin AFAD ile bir koordinasyon kurmadan yardım toplayıp getirdiğini ifade ederek, "Kriz anında sağlık ve güvenlik açısından geri çevirdik. Buna karşın HDP’li Kars Belediyesi AFAD ile işbirliği yaptığı için yardımları kabul ettik” dedi. 

HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ise yardımları AFAD İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde topladıklarını ve Elazığ’a teslim ettiklerini belirtti. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sağlık Bakanı: Kesin koronavirüs tanısı olan hiçbir hastamız olmadı

SONRAKİ HABER

Lüksemburg, toplu taşımayı ücretsiz hale getiren ilk ülke olmaya hazırlanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...