14 Ocak 2020 08:33

Kadir İnanır'dan, Bakan Soylu'ya yanıt: Bizim tek derdimiz barış olsun

Sanatçı Kadir İnanır, Demirtaş'ın Devran kitabını sahneye taşıyan okuma tiyatrosunu izlediği için kendisini hedef alan Bakan Süleyman Soylu'ya yanıt verdi: "Bizim tek derdimiz barış olsun"

Oyuncu Kadir İnanır | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Sanatçı Kadir İnanır, Selahattin Demirtaş’ın "Devran" kitabından uyarlanan tiyatro oyununa gittiği için kendisini hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Bizim tek derdimiz barış olsun" diyerek yanıt verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Devran" kitabının öyküleri, Oyuncu Jülide Kural ve Ömer Şahin tarafından okuma tiyatrosu olarak sahneye taşınmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 12 Ocak'ta Kastamonu’da katıldığı bir programda yaptığı konuşmada, tiyatroyu izleyen sanatçıları hedef aldı. Bakan Soylu, Sanatçı Kadir İnanır'ı hedefine koyarak, "Eksik yapmışsınız Kadir Efendi" ifadesini kullandı. Sanatçı Kadir İnanır da Hürriyet'in Soylu'nun bu sözlerini hatırlatması üzerine "Konuşmak istemiyorum, bizim tek derdimiz barış olsun" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD üssündeki saldırı sonrası 21 Suudi askeri öğrenci sınır dışı edildi

SONRAKİ HABER

İzmir'de fırıncılar, gevreğin 25 kuruş zamla 1 lira 75 kuruşa satılmasını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...