12 Ocak 2020 12:52
Son Güncellenme Tarihi: 12 Ocak 2020 13:23

Selahattin Demirtaş'ın Devran kitabı tiyatro sahnesine taşındı

Selahattin Demirtaş'ın yazdığı "Devran" kitabı, okuma tiyatrosu olarak sahnelendi. Oyunu Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş, Dilek İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu birlikte izledi.

Fotoğraf: HDP Basın

Paylaş

HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kaleme aldığı "Devran" kitabı, Oyuncu Jülide Kural ve Ömer Şahin tarafından okuma tiyatrosu olarak sahneye taşındı.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın "Devran" adlı kitabı, Oyuncu Jülide Kural ve Ömer Şahin tarafından İstanbul Harbiye’de bulunan Kenter Tiyatrosunda okuma tiyatrosu olarak sahnelendi. Oyunu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Başak Demirtaş, HDP Eski Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Erdem Gül ve Sanatçı Kadir İnanır birlikte izledi.

Talat Yeşil ve Cemal Özkan’ın enstrümanlarıyla eşlik ettiği oyun yoğun katılımla gerçekleşti. Kitabın ilk bölümünü Jülide Kural, ikinci bölümünü ise Ömer Şahin canlandırdı.

BAŞAK DEMİRTAŞ, SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN SESLİ MESAJINI DİNLETTİ

Başak Demirtaş, sahnede Selahattin Demritaş'ın sesli mesajını dinletti.

Oyun, kitabın ikinci bölümünden sonra basına kapalı devam etti.

(İstanbul/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bingöl'de 3.6 şiddetinde deprem

SONRAKİ HABER

EMEP heyeti Elazığ'da incelemede bulundu: Hamaset söylemi can kaybının önüne geçemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa